[]

Bu cümle İngilizce olarak en doğru nasıl ifade edilir?

Cümle şu: Gerçek kişi ve kurumlar ile hiçbir ilgisi yoktur.
 
All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental.

(bkz: disclaimer)
  • alwayschargeneverbend  (01.08.19 22:49:07) 
eğer direkt bunu çevireceksek söyle derdim, the all characters and establishments are fictious. ama bunu ecnebiler filmlerin başında daha uzun daha afilli yazıyor.


  • mehmed resad  (01.08.19 22:49:19) 
… has no relations whatsoever with actual persons or institutions (establishments da kullanılabilir).

Bu tür yazıların şu wikipedia adresinde bir kaç örneğini bulabilirsiniz:
en.wikipedia.org
  • bayilirim  (01.08.19 22:50:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.