Yol göstericilik, moleküler biyoloji

Merhaba. Benim bir konuda yardıma ve yol gösterilmeye ihtiyacım var çünkü pek arkadaşım, tanıdığım yok. Bilkent'te moleküler biyoloji ve genetik okuyorum, seneye bitiyor. Ama notlarım kötü ve okulu uzattım. Ortalamam maksimum 2.5 olur mezun olurken. Tek bir artım varsa o da son üç yazımı, biri italya'da olmak üzere, staj yaparak geçiriyorum. Birçok prosedüre hakimim. Çok istediğim bir şey var, yurtdışında master yapmak. Ama benim de ailemin de parası yok bu yüzden bir hocanın asistanı olup atıyorum yurt+500euro alacağım bir şeyler bulmak istiyorum. Burs gibi şeylere bakmadım bile sanırım notlarım düiük fiye alamam? Nasıl bir yol izlemeliyim, nerden başlamalıyım?

Burs olmadan biraz zor açıkcası. Almanya için konuşuyorum, mastera başlayıp hoca yanında 500 euro bulana kadar kendini geçindirmen gerekiyor. Ayrıca sırf vize almak için bile almanyada açacağın bloke banka hesabına 8000 küsür euro yatırman gerekiyor.

Almanya için DAAD bursunu deneyebilirsin, Hollanda'da felan okulların kendi bursu felan da oluyor.

Diğer türlü, Türkiye'de iyi bir master yapıp yurtdışında doktora denemeni öneririm.
  • Haldamir  (01.08.19 21:51:48)
Konu dışı ama özel bir üniversitede nasıl ortalama düşük geliyor anlamadım, burssuz mu okuyordun yani ?

  • Psycho Mantis  (01.08.19 22:02:06)
O ortalamayla Almanya'da daad olmuyor min 3 istiyor . Yüksege başla doktoraya git en ucuzu öyle +1

  • tabasco  (01.08.19 22:23:22)
MEB bursu da 3.0 istiyor bu arada

  • tabasco  (01.08.19 22:27:44)
eraamusun bi tipi vwrdı yurtdışında staj yağmalık

ona başvur
  • sameidiot solo  (01.08.19 23:30:33)
bilkenti bilmeyenlerin yorumlarına da kulak asma

  • sameidiot solo  (01.08.19 23:31:25)