[]

Sosyal bilimlerde tez yazmak

Amelelik değil mi hocam bu. Hele bu devirde bu işi profesyonel yapan adamlar varken birbirinin aynını yazan kaynakları kim niye okusun? Başkasına yazdırsan kim nasıl anlayabilir?
 
anlayamaz, anlayamıyor. sadece tez sürecini hakkından vererek geçmezsen yazarken öğrenmen gerekenleri öğrenemeyip çapsız bir akademisyen oluyorsun.


  • babilbaligi  (31.07.19 20:33:01) 
Kendin bulgu elde ediyosun. Literatür kısmı zaten artık kısa isteniliyor. Ama bürokrasisi falan sıkıntılı süreç


  • horowitz  (31.07.19 20:35:38) 
Bu arada yazılı metinin başkasına yazdırıldığını anlamanın yolu var. Ancak bunun için Türkiye'de kimse uğraşmaz.


  • horowitz  (31.07.19 22:29:00) 
arkadaşlarımın hepsi yazdırdı. iki tanıdığım kişi var onlar da tez yazıyor. berbat tezler çıkıyor ortaya, kimse umursamıyor ki. nasılsa otomatik onaylanıyor hepsi.


  • xvyz  (31.07.19 22:44:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.