Iphone'da Gmail uygulaması çalışmıyor, kod istiyor

@domain.com şeklindeki mail adresimizi yıllar önce Gmail üzerinden aktif etmiştik. Aynı mail adresini 2 farklı iphone'da kullanıyorduk.Telefonların birinde Gmail uygulamasından mailin gelen kutusuna gitmek isteyince;

Kuruluşunuz, bu hesaba erişmek için , bu cihazda bir şifre kodu ayarlamanızı gerektiriyor.
Lütfen şifre kodu ayarlayın ve tekrar deneyin

gibi bir uyarı belirdi. O günden beri, o telefonda gmail uygulaması bizim maili açmıyor.Ama diğer telefon sorunsuz şekilde devam ediyor. Bu sorunla karşılaşanlar var mı?
Bu süreçte denediklerim şunlar:

- Aynı maili daha önce hiç login olmamış başka bir iphone'da, yine Gmail uygulaması ile denedim. Sorunsuz açıyor

-Sorunlu iphone'da 'Yandex Mail' uygulamasıyla veya Web üzerinden aynı maile ulaşabiliyorum. Sorun çıkmıyor

-Sorunlu telefonda, hesabı kaldırdım, gmail uygulamasını kaldırdım, ios güncelledim. Fayda etmedi

-Mail adresinin güvenlik ayarlarından uygulamaya şifre koy gibi bir seçenek buldum. Aynı maile; 16 haneli bir ek şifre üretiyor ve telefondan login olurken bununla giriş yapmanı istiyor. Ama bu şifre login olurken işe yaramadı,şifre yanlış hatası aldım

cok uzundu okuyamam ama normalde kod falan istemiyor. belki iphonlarin ekran sifresi olmadan acilmiyordur imei.

  • tabasco  (31.07.19 15:44:22)
@tabasco Gerçekten de öyleymiş. Telefona şifre koyunca sorun çözüldü

  • werderweremem  (01.08.19 00:46:18)