gürültücü komşu

yeni taşındığım apartmanda bi model var, ayda bir insanları eve toplayıp inanılmaz gürültü yapıyor
dün gece 3:50 gibi zıplayarak uyandım müzik sesine
vatandaş telefonla arayıp uyarılmasına rağmen 5:30'a kadar devam etti ses
camdan seslenmemize rağmen bizi sallamıyor

muhtemelen alkol ve uyuşturucu maddeler de alıyor çünkü konu sadece müzik değil, bağırış-çağırış-kahkaha vs.

bu daha önce de oldu, dün gece son 6 ayda 5. kez oluyor
ilk 4 sefer ses çıkarmadım yeni taşındım vs diye ama bugün resmen hayalet gibiyim iş yerinde ve çok sinirliyim

ev sahibi de durumdan çok şikayetçi ve kendisini evden çıkarmaya çalışıyor ama başaramıyor

sorum: 1. bu gibi durumlarda polis müdahele ediyor mu? aramanın faydası var mı?
2. ilgili vatandaş whatsapp grubundan ayrılmış apartmanın, özelden bir dahaki sefere polis çağıracağımı söylemek sizce akılcı mı?

sakın yazılı bi şekilde yapmayın polise şikayeti derim.

ilk başvuru bildiğim kadarıyla çşb ye yapılıyor

181.csb.gov.tr

bence apartmanımızda gürültü yapanlar çşbye şikayet edilecektir diye iki büyük uyarı iş görür. ilgili kanun madde falan
  • sameidiot solo  (31.07.19 13:18:18)
Ben bu insanlarla çok uğraştım. Sinirlerim bozuldu. Ev sahibi olarak evden ayrıldım. Polisi çağırıyorsun, yapmıyorum diyor. Polis gidince daha çok yapıyor. Bir de bana ben de seni şikayet edeceğim dedi. Video kayıtlarını polise dinletmek istedim bana adam bul dövdür boşuna uğraşma dediler.

Benimkinin böyle arsız olmasının sebebi apartman yöneticisi olması ve zabıta müdürünü tanıması.

Geçmiş olsun.
  • banacevaplazım  (31.07.19 13:31:28)
hocam nasilsa gunduzun pic oluyor, o halde sende katil partiye.

  • selam  (31.07.19 14:57:50)
bana alti ayda bu partilerin hicbirine davet edilmediniz diye kiskaniyorsunuz gibi geliyor? deneyimli arkadaslar cevaplar ama polisin cozebilecegi bir durum degil bu. bizim de alt katta yasli bir cift vardi, kisisel olarak bir sorunumuzun olmamasina ragmen geceleri cok gurultu geliyor diye 50 defa sikayet etti polise. Bir saat sonra polis geliyor yapmayin diyip gidiyordu. hatta polislerden biriyle baya trance muzik muhabbeti yapmistik bir keresinde :)

  • tabasco  (31.07.19 15:26:53)
@tabasco seni ciddiye alıp cevap veriyorum

her sabah 6'da kalkıp işe giden, haftada 5 gün antrenman yapan, özetle düzenli yaşayan biriyim
alkol ve uyuşturucu kullanmıyorum
değil partiye davet edilmediğim için kıskanmak saat 22:30'dan sonra istesem de ayakta duramıyorum :)
  • superb  (31.07.19 15:34:23)
tabasco, kendi de onlardan biri olduğu için zoruna gitmiş:)

  • nothing in my way  (31.07.19 15:36:11)
@nothing zoruma gidiyor tabii. saat 10 da yatmis 4 de uyanmis birisi zaten saglikli yasiyorsa 6 saatin sonunda uykusunu guzelce almis oluyor. gecenin en kor saatinde sehrin her kosesinden hoperlorden gelen sese kimsenin laf ettigini duymadim ama. yani sozun ozu ihtiyacimiz olan sey ozveri ve tahammul.

  • tabasco  (31.07.19 15:50:54)
Kabahatler kanunu madde 36 ya göre 153 lira cezası var. Gerçekten gurultu yapıyorsanız tabasco umarım bir gün ceza yersiniz. Siz alttakilere özveri gösterseniz peki?

  • banacevaplazım  (31.07.19 16:04:20)
evde gürültü yapmaları ve sizi rahatsız etmeleri konusunda %100 haklısınız

ama şu cümle 1 anda sizi haksız yapıyor burada anlatım tarzınızdan
"muhtemelen alkol ve uyuşturucu maddeler de alıyor çünkü konu sadece müzik değil, bağırış-çağırış-kahkaha vs."

İnsanların alkol o bu almasına karışamazsınız, hele kendi evlerinde
Sorun alkol almaları değil, gürültü yapmaları.

Bu yeni AKP dönemi yaşam baskılarından bu, yapmayın.
Gürültü konusunda polis'e şikayet etmek veya apartmanca dilekçe vs vs evden attırmak tek çözüm gibi duruyor, kolay gelsin.
  • Corc  (31.07.19 16:11:29)
Bi mafya bul adamları ufaktan gözdağı versinler.

  • slm ben yalnız komando yasin  (31.07.19 16:16:09)
@corc yasadisi eylemler yapanlara goz mu yummak gerekiyor yani anlamadim?

  • tabasco  (31.07.19 16:17:28)
@corc istediklerini içebilirler umrumda değil, kimseyi dini/ahlaki açıdan yargılamıyorum
ben de senelerce alkol tükettim, hala o günleri özlüyorum

bunları söylememin amacı gürültünün nasıl insanlık dışı seviyelere çıktığını anlatmak içindi
normal bir insanın o sesleri çıkarabileceğini düşünmüyorum
mevzu bahis vatandaşın 2 alt katında oturuyorum gece zıplayarak uyandım, deprem oluyor sandım

@tabasco size katılmıyorum, bakış açınızını değerlendirince daha fazla tartışmanın manalı olmadığını düşünüyorum
bunu çeken bilir, bir gün başınıza gelirse anlarsınız
ufak bir not: icra ettiğim sporların ağırlığından dolayı günde 8 saat uyumak durumundayım
  • superb  (31.07.19 16:32:49)
Kavgayla halledilebilecek meseleleri konuşarak uzatmamak gerek. Çenesine şimdiye kadar bi yumruk yeseydi daha dikkatli ve hassas bir insan olarak yaşamaya devam edebilirdi.

  • Delay Fuze  (31.07.19 19:10:41)