[]

Good ideas are always crazy until they're not

Google'un kurucu abisinin sözü imiş Türkçesi ne olur bunun tam olarak?
 
Aforizmaları çok severim ama gördüğüm en boş Aforizmalardan birisi.

Nasıl çevireceğimi bile düşünmek istemedim.
  • ihanet kac kisilik  (31.07.19 12:33:19) 
-iyi fikirler, gerçekleşene kadar çılgınca bulunur, gerçekleşince iyi fikir olarak adlandırılır- gibi bir şey diyor işte. bizdeki "3 gün pezevenk derler, 4. gün beyefendi" sözünü hatırlattı.


  • night train  (31.07.19 12:36:05 ~ 12:38:28) 
iyi fikirler her zaman delice gelir, olmadıkları belli oluncaya kadar(ispatlanıncaya -anlaşılıncaya-kanıksanıncaya kadar)


  • sameidiot solo  (31.07.19 12:36:45 ~ 12:37:18) 
cok sacma bir soz. bu adamlarin tek olayi bana hep google'i bulup sansli olmalari geliyor. gerisini ceolar, muhendisler yapti. su an hayatimizi kolaylastiran fikirlerin hangisi deli, sacma, cilgin? hersey ihtiyaclarin tespit edilip onlara cozumler bulunmasindan ibaret. bu sektorun tozunu yutan tum tasarimci, yazilimcilar ayni fikirdedir bence. zira 2019'da artik ben super tasarimciyim, kodcuyum diye bisey kalmadi.istedigin gibi at kosturma devri bitti. insanlarin hayatina ne kadar dokunabiliyorsan o kadar basarilisin demektir.


  • mayeskuel  (31.07.19 13:52:44 ~ 13:54:44) 
mandela'nın "it always seems impossible until it’s done / yapılana kadar hep imkansız görünür." sözünden esinlenmiş gibi


  • freebird5406_2  (31.07.19 14:00:02 ~ 14:01:44) 
iyi fikirler her zaman saçmadır, artık saçma olmayana kadar.


  • babilbaligi  (31.07.19 16:56:33) 
nesi beğenilmemiş anlamadım. gayet doğru bir söz.


  • bobinhoo  (09.08.19 17:18:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.