[]

yabancı öğrencilere öğretmelik dans ve oyun

13-14 yaşlarındaki bir grup yabancı öğrenciye, ingilizce yaz kampı programında türkiye'yi tanıtacağım. programda çocuklara türkiye'ye özgü bi dans vs öğretmem gerekiyor. program sonunda çocuklar bu öğrendikleri şeyi sergileyecekler. benim aklıma damat halayı geldi ama çok mu saçma kaçar bilemedim. çok karmaşık bir şey olmamalı. yaklaşık 1,5 saatte öğrenip pratik yapabilecekleri bi şey olmalı.

bir de çocuklarla oynamalık ingilizce kullanabileceğimiz oyunlara ihtiyacım var. Çocukların anadili ingilizce değil ve basit seviyedeler. amaç zaten çocuklara ingilizce kullandırmak.

sizin aklınıza gelen bir şeyler var mı bu iki konuyla ilgili? neler yapabilirim?

not: tikleri sonra atacağım.

 
Yıllar önce şöyle bir tanışma oyunu oynamıştık. İki grup iç içe iki çember oluşturuyor. Sandalye kapmacadaki gibi müzik çalıyor, bu sırada iki grup ters yönlerde dönüyor. Müzik durduğunda karşı karşıya olan iki kişi kendini tanıtıyor birbirine. Adı, nereli olduğu, neler yapmaktan hoşlandığı, en sevdiği yemek vs aklına ne gelirse, iki kişi birbirine soruyor müzik yeniden başlayana kadar. Sonra ne yapıyorduk hatırlamıyorum,en çok şey öğrenip doğru hatırlayan mı kazanıyordu ne. Birbirini tanımayan çocuklarsa böyle bir oyun hem ingilizce konuşma hem tanışma amaçlı geldi aklıma.

Bir de şu vardı: herkes bir çember oluyor. Herkes isminin baş harfiyle başlayan bir sıfat+ismini söylüyor, kendisinden öncekilerin de tamamının sıfat+ismini söylüyor. İlk üç kişinin adı alex, george, emily olsun. Advanced alex / advanced alex, generous george / advanced alex, generous george, exciting emily... diye gidiyor. Kimde patlarsa o yanıyor.
  • pati  (30.07.19 20:30:14 ~ 20:39:11) 
ayna ceylan


  • spherical  (30.07.19 20:55:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.