geceleri dışarı çıkıp ne kadar dayanabiliyorsunuz?

ya ben eskiden sabahları görebilirdim. dışarılarda uyuyakalma falan filan olmazdı ancak artık bakıyorum da en geç 3 gibi falan pil bitiyor. yaşlandık galiba.

siz de böyle misiniz? kaça kadar neler yapıyorsunuz?

bu arada ben mutsuz değilim bu durumdan sadece garip geliyor.

şerefsizim aynısını düşünüyorum. çok garip geliyor gerçekten. 1'den sonra eve dönsem diye bakıyorum çoğu zaman. :(

  • datnet  (30.07.19 15:30:03)
3 yine iyi ben taş çatlasa 1.30'a kadar dayanabiliyorum.

  • muslugubozukhayrat  (30.07.19 15:31:59)
28 yaştan sonra pil bitiyor.
fakat o gün geç uyandıysam gece daha uzun sürüyor, biraz da uykuyla alakası var.

  • kanlakarisikyagmur  (30.07.19 15:38:18)
Geçen sene birkaç kez 6-7yi gördüm de max 3 iyidir ya. Ertesi gün insan gibi geçsin istiyorsam 3 yeter.

  • lcha  (30.07.19 15:39:03)
Geçen Cumartesi günü rakı içtik, sonra diğer arkadaşlar elinde viskiyle geldi onu içtik. Üzerine 2 bira içtim 4 gibi yattım. Pazar günü 3 kişi 2 70'lik viski içtik, sonra kadıköy dorock'a gittik, girdiğimden çıkana kadar dans ettim içeride de 2 bira söylemiştim ama bir tanesi içirmemişler bana sağolsunlar :DD 4 gibi eve geldim, gecenin geyiğini yaparken 5 gibi sızmışım.

Henüz yaşlanmamışım lan sevindim. Ama pazartesi zehir gibiydi, sanki benliğim yoktu, hasta gibi yatakta yattım akşama kadar.
  • eazy  (30.07.19 15:47:27)
02.30-03.00 maks. o da cumartesi felansa. cuma bile 02.00'den sonra zorluyor.

  • dunga  (30.07.19 15:48:21)
00.00 gibi evde değilsem huzurum kaçıyor artık

  • 9kuyruklukedi  (30.07.19 15:58:36)
20'li yaşlarda akşam 8-9 gibi içmeye başlayıp sabah 4-5'e kadar kusma limitlerinde içip, o halde evin yolunu bulup ertesi gün veya bir sonraki gün aynısını yapabiliyordum.

Şimdi kırk yılın başı çıksam bile saat 1-2 gibi eve gitsem de uzansam diyorum. Canlı müziği kafam kaldırmıyor, eskiden kolonun dibinde mekan kapanana kadar oturabilirdim. ayrıca eskiden içtiğim gibi içemiyorum. ekonomik yükünü geçtim, bünyem de kaldırmıyor. 1-2 kadeh sonrasını istemiyor vücut. İçeyim dersem de sarhoş olma eşiği düştüğü için feleğin şaşıyor.

Mutsuzluk veren bir durum değil ama insan "vay bee eskiden nasıl dayanıyormuşum" diyorsun.

Bunların temel sebebi de yorucu iş hayatı. haftanın 6 günü bütün enerjini sömürüyor, düşünebildiğin tek şey sana kalan tek tatil gününde elinden geldiği kadar dinlenebilmek.

eş, çoluk, çocuk varsa o bir günde onlarla mı ilgileneceksin, kendini mi dinlendireceksin derken bir kısır döngüye giriyorsun.
  • kimlanbu  (30.07.19 16:06:37 ~ 16:07:02)
bi gün önceki uyku durumuma ve yediklerime göre değişiyor

ama 02.00' ı pek görmem
  • sameidiot solo  (30.07.19 16:08:19)
Gece 2.
Sonrasinda uyuyorum :D

Valla yaslandim ya :/
  • chitosan  (30.07.19 16:17:26)
Zaten 12’den önce dışarı çıkılmıyor ki partilenecekse. Ben yorulmuyorum ama 22-23 yaşımdaki gibi haftada 3-4 kez de partilemeye çıkmıyorum dışarı. Onun dışında zaten hep geç yatıyorum, bir yerde geç oturup bir şeyler içmeyi - atıştırmayı seviyorum. Mesela 9 gibi akşam yemeğine çıkmayı eve 2-3 gibi dönmeyi...

  • buf-e kür  (30.07.19 16:52:52 ~ 16:57:18)
keşke görüş belirtenler güncel yaşlarını da yazsaydı, daha güzel anlaşılırdı yaş/yorgunluk skalası hehe.

ben hala dayanabiliyorum, daha doğrusu dayanmak şeklinde bile bakmıyorum; ki sabahları -hafta sonu dahil- 7, maksimum 8'de kalkan insanım, ona rağmen gece dışarıdayken öylesine bir saate bakıyorum ki ne göreyim, saat 4 olmuş bile. yorulmuyorum kısacası. dışarı çıkmak için cumartesini falan da beklemem. ertesi gün iş olmasını umursamam.

buraya bir ama gelecek; ama...

ertesi gün performansım, özellikle 20li yaşlarımın başındaki halime göre yerlerde. /: eskiden bunu 3 iş günü üst üste dahi yapıp gık demezken, şimdi alkolü de fazla kaçırdıysam ertesi gün baya leyla modda takılıyorum.

hele minimum 12 saat süren hayvanlar gibi içme maratonlarından birinde, ki o sefer 19 saate yakın sürmüştü diye hatırlıyorum, değil ertesi gün, iki gün sarhoş gezdim, hareket edemedim. /: eskiden olsa bir sonraki gün öğleden sonra kendime gelmiş olurdum...

dertliyim, yaşım 31.
  • brena  (30.07.19 17:44:50 ~ 17:45:18)
yaş konusunda brena +1

25 yaşında biri 5 yıl öncesine bakarak bunları söylüyorsa oturup bi düşünmesi gerekir gibi sanki.

Ben de dışarıda gece 1'den sonra yamulanlardanım, zorlarsam ve çok keyif alıyorsam 2 ama bu ola ki iki gece üst üste tekrarlanıyorsa ruhum bedenimi terk ediyor.

yaş 37.
  • wrench  (30.07.19 22:01:00)
36 yaşındayım. Bir iş günüyse 10'dan sonra hiçbir yerde duramam.
Tatildeysem 12-1'i bulur ama çekilmez olur, eziyet gibi.
Doğum günümdü birkaç hafta önce, saat 11:30 gibi "ay ben şu anda evime gidip yatakta Harry Potter izlemek istiyorum, gidelim mi?" dedim.
Hele alkol malkol, iyice çekilmez.
  • sopiro  (30.07.19 22:10:17)
20 lerimde sabah 5 6 kadar oturup sonra yatip 12 de sokaga cikardim.

25 30 arasi 3 4 kadar disarda durabiliyordum.

37 yasindayim ve 12 1 oldu mu eve gitmenin hayallarini kuruyorum
  • oscar  (30.07.19 22:45:33)
3 mü? Benim 11'de uykum gelmeye başlıyor. Hadi 12'ye kadar durayım. Normal koşullarda 12'den sonra yatağıma kavuşmak istemeye başlarım.
Birkaç ay önce, normal olmayan bir koşulda, sabah 4'e kadar durmuştum (24 saat uyumamıştım). Ertesi gün çok fena geçmişti.

  • pati  (30.07.19 22:51:59)
eğer party hard ise "there is no tomo" kafası. zaten gece 12 e doğru çıkarsın buf-e-kür +1

öyle olunca gün ağırana kadar devam ederim. 3te ayrılanlar olunca moralim bozulur falan.

ama yok normal gece çıkması ise 12-1 ideal.
  • AlsterWasser  (30.07.19 23:02:59)
yaş 31/E

Partilemeye çıktıysam gece 4 ten aşağı girmem eve ki uyumadan işe gitmişliğim de güncelde hala devam eden bir durum benim için. Dışarıda bir buluşma, iki içki içmece yemek yemece olayları varsa da en geç 12 de dönmeye çalışırım eve çünkü kendim için en az yarım saat hatta 1 saat oturmam ve müzik dinlemem gerekiyor uyumadan önce. 2 yıldır süregelen spor ve düzenli beslenmenin bu takılmalarda çok işe yaradığını belirtmeliyim bu arada. 20 25 arasında üstüste fazlaca vodka içer ve ertesi gün de bunu yapardım. açıkçası 20 yaşından itibaren bende pek bir değişiklik olmadı, aksi yönde spor sayesinde daha rahat atlatıyorum bu gece gezmelerini.
  • tesla01  (31.07.19 09:07:22)