Yılda bir milyon TL kazanan kaç kişi vardır?

Türkiye'de kaç kişi yılda 1 milyon TL kazaniyordur?

183 bin 607'den az.

  • nodrap  (30.07.19 15:05:07)
1'den çok.

  • himmet dayi  (30.07.19 15:12:24)
Genel kanının aksine çok zengin-varlıklı olmayıp(göstermeyip) milyon kazanan çok. Beni en çok şaşırtan örneği anlatayım. Tarım sanayisi olan bir ilçenin biçer-döver servisine gitmiştim. Küçük sanayide, 3-4 kişinin çalıştığı oto tamirci boyutunda bir dükkan bu. Adam bölgede tekel durumunda. Yoğunluktan, yetişememekten dert yanarken kaç adet araçla ilgilendiğini söyledi. Bu piyasayı bildiğimden, yılda 2.5 milyon tl civarı ciro yaptığını anladım.

Bu adam tahminen ortaokul mezunu ve sanayide yetişmiş. Bir tekel bayi bile ayda 20 bin kazanabiliyor. Ev ve otomobil fiyatlarını ve birilerinin bunları aldığını düşünürseniz. Bence bilinenin üstünde bir rakam bu parayı kazanıyor. 1 milyondan fazladır diyim.
  • the coon  (30.07.19 15:15:42)
Bence her sulalede birkac kisi vardir. Cevreme bakiyorum adam gecen ay 1.5 milyonluk apartman almisti, bu ay da 1 milyonluk arazi almis cevresini cevirmek icin falan 200bin masraf yapiyordu.
Allah bereket versin gerci de nasil kazaniyorlar merak ediyorum. :/

  • diyor bir arkadas  (30.07.19 17:05:41)
ciro mu kar mı?

@the coon, senin dediğin durumda kar 1 milyondan çok daha az olabilir.
  • piremses  (30.07.19 17:16:36)