kira sorusu

17 haziran'da kiracı girmiş. ben farklı bir şehirde olduğum için ailem ilgileniyor. temmuz ayının kirasını öderken maaşı 27'de alıyorum o zaman vereyim demiş. ve bundan sonra 27'sinde ödenecek. ancak tam kira vermiş yani 17-27 arası yok. 10 günlük kirayı almam gerekiyor değil mi? bu nasıl istenir?

eğer ailenizle kira 27'sinde başlar diye anlaşmadılarsa evet 10 günlük kirayı da yatırması gerekir. basit şekilde istenir, 17'sinde girdiniz o aradaki farkı da yatırır mısınız? şeklinde.

  • dahili meddah  (30.07.19 11:57:37)
dahili meddah +1 ne eksik ne fazla

  • bir ileti paylastim  (30.07.19 11:58:35)
Çıkarken de 17sinde çıkarsa alacak verecek kalmaz. Bunun anlaşmasını yapsın eğer fark verme işini yokuşa sürerse.

  • su eve bi peynir alamadin diyen fare  (30.07.19 12:17:37)
normalde alınabilir, almak isteseniz haksız olmazsınız. ama bence 10 günün peşine düşmeyin, kiracı 10 gün geç girmiş gibi düşünün geçin.

  • mg3929  (30.07.19 12:35:11)
petunya +1

size sorun çıkarmayacak birisi ise 10 günü dert etmeyin derim ben
  • mcsword  (30.07.19 13:15:20)
arkadaşlar neden bırakayım? kiranın 3'te 1'i. garip bir şekilde bu sözlükte kiracılara karşı aşırı tölerans var. benim için önemli bir para. ben de kiradayım başka şehirde. ev sahibi söylemeden aradaki farkı verirdim.

  • black mamba  (30.07.19 13:23:53)
Arkadaş millet fikrini söylemiş işte, niye kızıyorsun? Ben olsam ben de bırakırdım. İhtiyacın varsa bırakma zaten. Hatta ihtiyacın olmasa ve yine de bırakmak istemesen de bırakma. Buna kimse bir şey diyemez. Direkt olarak söyleyeceksin. Aynı böyle buraya yazdığın gibi.

  • nasıl yani  (30.07.19 13:52:20 ~ 14:14:18)
Adam pasif agresif çıktı rıza baba.
Madem istenir mi istenmez mi sorusunda istenmez diyenlere çemkireceksin, soruyu hiç sorma. Hatta şöyle sor, kiracıdan paramı isteyeceğim ama özgüvenim yok bana biraz gaz verir misiniz?

  • mg3929  (30.07.19 14:03:22)
2 seçenek var:

1- Ev ayın 17'sinden 17'sine kiralanır, kira ödeme periyodu 17-27 gibi aralık olarak belirlenir.

2- Ev 27'sinden 27'sine kiralanmış gibi başlanır, ilk kira 30 değil 40 günlük alınır, sonra düzene girer.

Ben de ev sahibi söylemeden 10 günü fazladan yatırırdım hatta bunu arayıp konuşurdum. Ama herkes sizin veya benim gibi düşünceli olmayabiliyor böyle konularda. Çok da kafaya takmayın. İki seçeneği de kiracıya söyleyin, ikisi de bence kabul edilebilir şeyler. Yeter ki zamanında yatırsın ve sorunsuz bir kiracı olsun.
  • Abdurrahman  (30.07.19 17:08:32 ~ 17:10:20)
duyuruya cevap verdik diye dayak yiyeceğiz bir de üstüne. almak istiyorsan al, neden almam gerekiyor değil mi diye soruyorsun madem onu da anlamış değilim.

çok değişiksiniz.
  • mcsword  (30.07.19 17:21:32)
Genelde o tur kira alinmaz. Mantigi da sudur, kiraci ye yeni fln yerlesir tam oturamaz daha, ondan alinmaz, ay basindan baslatilir.

Karar size kalmis
  • oscar  (30.07.19 22:49:09)