Lazer göz ameliyatı

Şimdi Dünyagöz ve Veni Vidi'den fiyat aldım da Dünyagöz temmuz kampanyasıyla 6500 tl'ye yapıyormuş. normali 9 binden başlıyormuş.

veni vidi 3000 istiyor. no touch laser ile yapıyorlarmış. bu no touch laser için ağrısız,sancısız, temassız diye pazarlıyorlar ama pek ısınamadım açıkçası.

en fazla şöyle 4500-5000 tl vermek istiyorum. istanbul'da başka hangi hastaneleri önerirsiniz? bir de sizce hangi tedavi yöntemi en başarılı?

edit: yeditepe göz. 4000-6000 prk ile, kudret göz tek fiyat 4250 tl

kardeşim dünyagöz ataköy şubesinde ameliyat olmuştu,herhangi bir problem yaşamadı. ama hangi yöntemi kullandıklarını bilemiyorum

  • mcsword  (29.07.19 15:23:26)
Dünyagöz Smile için mi fiyatı bu rakama düşmüş?

Şimdi ben de iki yöntem biliyorum yani daha ağır ve çetrefilli yöntemler de var ama miyop astigmat olan bana;

- İlasik

- Smile önerildi.

iki yöntemde de benim korneama özel hazırlanan göz topografisi ile lazer müdahalesi olacağı bildirildi. Smile ın farkı, kornea üzerindeki flapi ilasikteki gibi kaldırmadan, sadece küçük bir kesi atarak müdahalede bulunması idi. böylrce kornea biyomekaniği daha az etkileniyor, ameliyat sonrası göz kuruluğu şikayeleri indirgeniyordu.

henüz yaptırmadım, dünya göz doktorları tüccar gibi göründü gözüme, smile diye baskı yaptılar, sadece smile makinesi çok pahalı olduğu için 8500 istediler; ilasik 3500dü.

özetle ikisinde de lazer süreci bıçaksız ilerliyor, ama ön hazırlık kısmında flap e müdahale var.
  • sameidiot solo  (29.07.19 15:26:58)
3 numaradan düşük numaralar için PRK yapılıyor, onda kesi yok bu arada

  • sameidiot solo  (29.07.19 15:29:24)
@sameidiot solo

dünyagöz'ün istediği 6500'lük ücret standart lazer yöntemiymiş. hangisi oluyor bu acaba?

edit: 6 senedir gözümü ölçtürmedim. en son 2.75 miyop vardı.
  • efreet sultan  (29.07.19 15:33:23 ~ 15:34:17)
ilasik wavefront, prk ve adını bilmediğim bi kaç yöntem

smile 14000dir en az

nisanda dolar 5.90 ken 3500 aldıkları operasyon için ciddi vites büyütmüşler, kampanya olacak mı diye sormak lazım
  • sameidiot solo  (29.07.19 15:42:59)
No touch taş devrinden kalma bir yöntem deniyor. Bulanıklık bırakabiliyormuş.

Belirlenen yönteme göre fiyat belirleniyor. Ocak 2015 te smile yöntemi ilk uygulanmaya başlandığında 4000 tl idi. Siz koyaslayın
  • filipis  (29.07.19 23:38:53)
benim bilader geçen sene bağdat caddesindeki venividi de oldu standart yöntem, 4000 tl

gayet memnun

no-touch yaptırdığın zaman 3 ay güneşi gözlüğü ile takılıyorsun, öyle demişti doktoru, o yüzden vazgeçtik, standart yöntemle benim bilader 2. gün araba kullandı

gözleri 2.5 civarıydı ikisi de.

10-15 dakika sürdü
  • tamamhosdiyonda  (30.07.19 00:22:26 ~ 00:23:28)