[]

E-devlet asal işlemleri

Selamlar, e-devletten asal yoklamasına başvurdum ve aile hekimi onayını da aldım.
Ancak bu süreçte yedek astsubay başvuru alanı yoktu. Acaba ben mi kaçırdım yoksa daha sonra mı yapılacak bu seçim? 
Yanlış hatırlamıyorsam asal başvurusu üç ayaklı, ikisini yapmışsın şimdi askerlik şubesine gitmen lazım. E devlet'te başvuru durumu diye bir sekme olması lazım, oradan bakabilirsin.


  • austra  (29.07.19 15:23:27) 
Şubeye gelmenize gerek yok diyordu ama şuan takip sistemi de çalışmıyor. Bir bakayım yine.


  • six packsiz  (29.07.19 15:34:12) 
şubeye gitmek gerekiyor 3 adımlı o. aile hekiminde muayene yaptırdıktan sonra 1 gün arayla gidiyorsun şubeye, sisteme yarım - 1 gün sonra düşüyor çünkü. gerçi hemen de gidebilirsin ama oradaki memur mızmızlanabilir, 1 tık daha fazla uğraşır çünkü.

neyse memur işlemini yaparken komando olmak istiyor musun, yedek subay olmak istiyor musun diye sorar. olay bu. ondan sonrası şans işi. evet diyene çıkmayabilir, tam tersi hayır diyene de çıkabilir.

bu sorduğu sorulara da sevk öncesi hazırlık işlemi deniyor. o yüzden kafan karışmasın, e - devlette falan yazdığını görürsen önemseme. sen yaptırmış oluyorsun çünkü. bir daha gitmene gerek yok. 1 kere şubeye git ve bu işlemleri yaptır yeter.
  • Neill  (29.07.19 16:08:14) 
Peki istanbul avrupa için hala halıcıoğlu mu?


  • six packsiz  (29.07.19 17:19:49) 
Bir de ayrı bir başlık açmadan sorayım.
Dizimde menisküs yırtığı var ama bunu aile hekimine belirtmedim. Askerlik şubesinde belirtebilir miyim? Tekrar bir muayene oluyor mu?

  • six packsiz  (29.07.19 19:46:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.