Arabamın sorunu ne olabilir?

Merhabalar,

2016 model peugeot 5008 kullanıcısıyım. Son 1 aydır şöyle bir sorun yaşıyorum; trafikte gidiyorum araç ile herşey normal bir anda araç gaz almayı kesiyor yani gaza basinca tepki vermiyor belirli bir süre ondan sonra da motor titremeye başlıyor ve araç stop ediyor. Bu hep olmuyor 3 günde bir falan bu sorun çıkıyor. Geçen hafta da böyle yapmıştı yanyolda hemen sağa çektim sonra araba stop etti çalışmadı marşa basınca motor çok sert şekilde titremeye başlıyor gaz tepkisi vermiyor servisi aradim çekici geldi aracı servise götürdük, servisteki ustalar ilk önce motor kulağından şüphelendiler değiştirdiler sonra da güncelleme yaptık dediler araca ancak bugün gene aynı hatayı yaptı. Sorun ne olabilir?

açıkçası yeni araçlarda bu raconu kesmek zor tamamen mekanik olabilir yazılımsal da olabilir.

  • basond  (28.07.19 23:36:03)
yakıt ve yakıt sistemiyle ilgili de olabilir diye düşünüyorum.

  • 9kuyruklukedi  (28.07.19 23:44:45)
Hararet müşürü sebeplerden biri haberiniz olsun. Biraz Dur kalk yaptıktan sonra mı gaz yemeyip stop ediyor? Akan trafikte sorun yok ama biraz sıkışınca trafik araba gaz yemeyip stop ediyor, sonra araba soğumadan çalışmıyor?

  • ykyt  (28.07.19 23:46:21)
Evet hocam genelde trafik sıkışık olduğunda gaz yemeyip stop ediyor. Sonra soğumadan çalışmıyor. Sorun nedir?

  • atcapar  (28.07.19 23:48:43)
  • surprise  (28.07.19 23:53:23)
Kalitesiz yakıt almışsın sanki

  • '  (28.07.19 23:56:04)
Hararet müşürü doğru sıcaklığı ölçemiyor o yüzden arabanın o sıcaklıkta vermesi gereken yakıt karışımını yapamıyor. Benim kronik sorunumdu, servise falan gittim çözemediler.yabancı Forumlardan buldum. Kendim değiştirdim. Sorunum çözüldü, 10 kere yolda kalmıştım. Tabi bu ihtimallerden sadece 1 tanesi.

  • ykyt  (28.07.19 23:58:27)
Peki sizin araçta hararet hatası vermişmiydi ekranda? Bende bir işaret vermedi

  • atcapar  (29.07.19 00:09:52)
turbo arza vermesin dikkat et. turbo dizelse gaz yemiyorsa turbo sıkıntılı olabilir. bu sıkıntı büyük bir arıza olabilir.

  • mikahakkinen  (29.07.19 00:32:47)
aracı hiç periyodik bakıma sokmamışsın gibi emareler bunlar. motor boğuluyor gibi sanki.

  • belirsizlik  (29.07.19 00:48:50)
Bende de boyle bir sorun olmustu. Benzin pompasi arizasi cikti.

  • oscar  (29.07.19 01:44:36)
dizel araçta benzerini yaşamıştım sorun mazot pompası idi. sizde de benzin pompası gibi.

  • tukenmez adam  (29.07.19 03:59:29)
sogumadan calissa idi o zaman benzinle alakali (filtre/pompa) bir sikinti var derdim ama "sogumadan calismiyor" dedigin icin sogutma sistemi ile alakali olmasi lazim. devirdaim pompasi, hararet musuru, yada baska bilmedigimiz bir sensor olabilir. bir bilgisayara baglamakta fayda var, belki bir ariza kodu verir, her ariza kodu isik yakmaz.

motor kulagini neden degistirdiler anlamasi zor, titriyor dedigin icin herhalde...
  • cooperr  (29.07.19 07:17:11)
Hararet göstergesi normaldi, hararet lambası da yanmıyordu. Çıkartınca gördüm pas tutmuş. Dediğim gibi sebeplerden 1 tanesi. Aklınızda olsun.

  • ykyt  (29.07.19 08:20:56)
Naptın arabayı?

  • ykyt  (31.07.19 19:07:38)
Servise bıraktım perşembe günü halen dönüş yapmadılar, açıklama kısmına sorunların hepsini yazdım bakalim servisin aramasını bekliyorum

  • atcapar  (03.08.19 00:37:15)
2 kere servise bıraktım çözemediler sorunu su an gene araba stop ettim yolda kaldım çekici bekliyorum

  • atcapar  (07.08.19 12:03:25)