[]

Bulasik makinesinde tablet yerine camasir suyu kullanmak

iyi bir sey mi? Iyi olmasa da makineye zarari var mi?

Camasir suyu, tabletten ya da toz deterjandan daha ucuz. Birkac kez denedim, bir fark gormedim bulasiklarda ama bir seylere zarar vermekten korkuyorum.


 
parlaklığı gitmiyor mu?
gitmiyorsa sorun yok.

  • neo  (28.07.19 22:38:03) 
Sorunu yabancı bir sitede araştırdım;

Makinenin iç aksamına (metal kısma) zarar verebilirmiş geri dönülmez şekilde.

<<If you have stuff growing in your dishwasher’s systems, bleach can help kill it. However the strong caustic of dishwashing detergents and the hot water of each cycle should do the same.

The materials of your dishwasher may be damaged by strong oxidizing agents such as bleach, but it is your call.>>
  • Psycho Mantis  (28.07.19 22:46:09 ~ 22:48:10) 
Abi kendine zarar vermekten kork. Yoksa temizliyor ama illa ki artık kalıyordum.


  • westblack  (29.07.19 07:29:26) 
Sıvı deterjan da kullansam tablet de kullansam az birşey çamaşır suyu döküyorum makine kapağına. Çay kahve lekesi olmuyor bardaklarda.


  • curukturpkokusu  (29.07.19 10:22:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.