Avşa Adasi mi Marmara Adasi mi?

efenim agustos ayinda İDO ile bu ikisinden birine gidesim var lakin karar veremedim ve siz degerli buyuklerime danisayim dedim:
oncelikle, tuhaf gelebilir ama beklentim deniz degil, hatta denize girmeyecegim buyuk ihtimal,
asil amac, biraz uzunca bir deniz yolculugu yapayim, adada sessiz sakin bir gezinti yapayim, biraz atistirip aksamina da doneyim..
cok kalabalik olmasin, arabistanlilar falan olmasin, cicekler bocekler kuslar olsun yeter..
peki ama hangisi?

ha birde, bu IDO tasitlarinda Kadikoy/Adalar vapuru gibi, acikhavada denizin ve mavinin ve ruzgarin tadini cikarabilecegin acik oturma/dolasma alani yok galiba degil mi, hep kapali alanda miyiz? eger oyleyse cam kenari koltuk vs gibi bir tercih olayi var mi bilet alirken, thanks...

  • alttaraf  (28.07.19 16:48:44)
marmara adası sessiz ve sakin. adanın sağını solunu dolaşırım dersen bisiklet veya motor tarzı birşey lazım olur. inişli çıkışlı bir ada çünkü.
ben gittiğimde boş yerler vardı. cam kenarı denk gelmişti ama sonra yer değiştirip yayıldım.

  • sutlu nescafe  (28.07.19 17:03:00)
Feribot seçerseniz güverte yok ama arabaların park bölümü açık alan. Deniz otobüsünde sadece kapalı alan var aynı deniz taksi gibi

  • filipis  (28.07.19 19:09:53)
feribot disinda alternatif var mi, guverteli olan?

  • alttaraf  (28.07.19 21:01:37)
Başka seçenek yok maalesef. Özel tekne falan kiralamanız lazım

  • filipis  (28.07.19 21:19:14)
Kesinlikle marmara adası derim. Gitmişken bir gece de kalın,huzura doyun.

  • asteriks  (28.07.19 21:35:46)