vücut geliştirme diz ağrısı

formda sıkıntı olduğunu pek düşünmememe rağmen, belki ısınmada kaytarıyor olabilirim, dizlerimde ağrı ve garip bir hissiyat oluyor. acaba dizlik tarzı şeylerin antrenman sebebiyle yaşanabilecek problemler için yardımı olur mu ?

Koşu bandında 15 dakika yürüyünce mi oluyor, squadda 160 kilo ile 5*5 yapınca mı?
Kadın mısın erkek mi?
Yaş kaç?
Menüsküs ağrısı gibi bir şey mi, eskilerin kireçlenme dediği türden bir ağrı mı?

gibi daha bir sürü soru akla getiren bir soru sormuşsun.
  • Mirket  (28.07.19 16:46:14)
Mirket +1

Detay ver bro
  • (s)AINT  (28.07.19 18:21:04)
squatla beraber başladı, squatı bırakıp lunges denedim, onda da aynı problem yaşandı, biraz araştırınca geriye doğru lunges önerisini gördüm o cidden biraz daha iyi geldi. şimdi leg press yapıyorum fakat dizdeki o garip hissiyat devam ediyor. işin garibi antrenmandan ziyade gün içinde daha fazla hissediyorum. tarifi zor ama sanki diz kapaklarım ayrılacakmış gibi, ağrısı falan pek önemli bir ağrı değil ama verdiği his cidden bu ne dedirtiyor. her noktasını hissediyorum sanki diz kapağı ayrı cumhuriyet gibi.

mirketin bahsettiği ağrıları yaşamadığımdan bilemiyorum, yaş 29, erkek.
  • them bones  (28.07.19 19:25:46)
yeni başladıysa formun hatalı baba başka açıklaması yok

  • meldaras  (28.07.19 19:27:33)
Zorluyo musun peki, dinlendir 10 gün. Devam ederse doktora gidersin. Dizlik işe yarar tabii

  • (s)AINT  (28.07.19 19:59:42)
İyi ısınman lazım. Eliptikte 10 dakika orta dirençte çevir pedalı. Antrenmana başlamadan önce hareketi hafif kiloyla 20 tekrar yap.
İyi ısınman lazım demiştim değil mi?
Ben de zamanında ısınmadan paldır küldür giriyordum ön bacak, leg press falan. Dizde batma şeklinde acı hissetmeye başladım. Sonradan kafaya dank etti ısınmam gerektiği.
  • Simrug  (28.07.19 21:10:15 ~ 21:11:32)