[]

Yüksek lisans mı yoksa işe devam mı ?

Gerçekten çok okumak istediğim ve kariyerimde bana çok katkı sağlayacak bir yüksek lisans programı var. Fakat bir yandan da halihazırda çalıştığım bir işim var.

Kararsız kaldım. Bir yandan çok okumak istiyorum. Ama diğer yandan da, iş tecrübesi kazanmak yerine 2 yıl daha eğitim görmüş olacağım. Mezun olunca gene junior pozisyonunda (1 yıllık iş tecrübem bile olmayacak) işe başlayacağım/arayacağım. Bahar döneminde başlarsam, 26 yaşında mezun olmuş olacağım.

Bu durum iş hayatı için dezavantaj mıdır ? Yoksa hayallerinin peşinden mi koş diyorsunuz ?

 
Okumanın yaşı yok. Go go go


  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (27.07.19 23:33:08) 
imkanın varsa ikisini de aynı anda yap


  • tinky winky  (27.07.19 23:35:41) 
5 yıl sonrasında doktora tezi sunup, dr. olmak gibi bir derdin yoksa salla yüksek lisansı filan. Memleket tezini zamanında yazamayıp, enstitüden atılanlarla dolu.


  • Psycho Mantis  (27.07.19 23:36:02) 
İşyeriyle konuşup ikisini aynı anda yapabilirsin bence. Ben olsam işi bırakmazdım. Çalıştıktan sonra ara vermek, para kazanmamak çok zor.


  • megalomaniac  (27.07.19 23:44:00) 
Yaşla ilgisi yok,40 olsan da sorun diil.
Ama yüksek yurtdışında değilse işe devam.
Mümkünse aynı anda yap olmuyorsa iş.
Bi kaç yıl sonra daha çok para kazınırken yap yükseği
  • jimjim  (28.07.19 02:12:04) 
İkisini aynı anda yapabiliyorsan yap derim. Millet işsizlikten kırılıyor, hazır iş bırakılmaz. Kaldı ki işsiz çok olduğundan, en ucuza en iyisini arıyor işverenler -ki buluyor- tecrübesizlere kimse bir şey vermiyor.


  • aynabugusu  (28.07.19 11:33:33) 
Yüksek lisans dersleri zaten bir sene sürüyor. İş ile beraber yürütmeye çalış. Ben hem işe gidip hem yüksek lisans yaptım biraz yorucu ama bitiyor hemen. Boşuna ara verme.


  • jazzabel  (28.07.19 13:31:34) 
eger ayni anda yapabiliyorsan kesin yap.

eger yapamiyorsan : is tecrubesi > master ( maalesef )
  • AlsterWasser  (28.07.19 13:35:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.