[]

Crp çok yüksek değil mi?

Bugün verdiğim kan tahlilinde crp ref aralığı 0-8 iken benim değerim 57 çıkmış.
Arada ciddi fark yok mu? Sonuç yanlış olabilir mi ya da bu kadar yüksek çıkması şaşılacak bir şey değil mi? Doktor çok normal bir tepkiyle antibiyotik yazıyorum dedi sadece ama aklıma takıldı. 
vücudunuzda ciddi bir enfeksiyon var


  • iddaaci  (27.07.19 22:22:26) 
Crp'yi ciddiye alan doktor görmedim daha. Bende de sürekli yüksek çıkardı.

Kaç doktora sordum hatta çok yakın her şeyimle ilgilenen inanılmaz güvendiğim profesör aile dostumuz bile tahlilde herşey normal iken bu crp niye böyle dediğimde olur öyle tarzı cevap vermişti.

5 doktora sorduysam hepsinden aynı cevabı aldım.
  • ihanet kac kisilik  (27.07.19 22:24:50) 
Evet zaten şu an ateş ishal karın ağrısı şikayetlerim var antibiyotiğe başlıyorum. Bu kadar yüksek enfeksiyon niye olur peki :(


  • eksi sozlugun tatli insani  (27.07.19 22:24:51) 
"ateş ishal karın ağrısı şikayetlerim var"
demişsin. bundan dolayı yüksek olabilir.

  • sutlu nescafe  (27.07.19 23:16:12) 
@Sütlünescafe bunlar var diye yüksek değil enfeksiyon var diye bu şikayetlerim var. Ben vücudun böyle yüksek değerli enfeksiyonu neden olur onu sormak istedim.


  • eksi sozlugun tatli insani  (27.07.19 23:25:40) 
57 yüksek bir değer gerçekten.

İshal dışında bir yerlerinizde ağrı veya yanma var mı?
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (28.07.19 05:03:12) 
@İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi

Karnımda çok sancı oluyor. Bir gün önce gece boyunca kıvrandırdı. Onun dışında bir şey yok.
  • eksi sozlugun tatli insani  (28.07.19 08:23:29) 
Kimsenin kalbini kırmak istemem ama bildiğiniz yanıldığınıza yetmiyor ve bu yarım bilgi ile kararlar alıyorsunuz. Sakin olun.

Antibiyotiğe başlıyorum.
Neden ?
Çünkü vücudumda enfeksiyon var.
Nasıl anladınız ? CRP yüksek.
CRP tek başına enfeksiyon göstergesi değildir. CRP inflamasyon durumlarında artar. (Romatolojik hastalıklar, enfeksiyonlar, vücudun yangı içinde olduğu haller(sürüyle yani) )

Dolayısıyla ANTİBİYOTİK KULLANMAYIN.
Neden ?
Çünkü ishalsiniz. İshal olduğunuzda da hem CRP hem WBC artacaktır.

İshalin geçmesini bekleyin.
Ayrıca 57 normalin üzerinde bir değerdir ancak ÇOK YÜKSEK değildir, sadece yüksektir. Korkmayın.
  • derleme  (28.07.19 08:42:41) 
Sevgili @derleme
Bunlar benim teşhislerim değil tahlili kendim yapıp antibiyotiği kendime ben yazmadım :) tam teşekküllü bir hastaneden çıkan sonuçlar.

  • eksi sozlugun tatli insani  (28.07.19 15:14:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.