[]

Duran trafikte klima soğutmuyor

2014 dizel manuel Clio araç yoğun trafiğin olduğu sıralarda klima soğutmamaya başlıyor. Yol açılıp gazı verince tekrar soğutmaya başlıyor. Sorun ne olabilir? Klima gazı olsa hiç soğutmaz değil mi?
 
çünkü aracın devri düşük, devir arttıkça kayış klima kompresörünü daha hızlı çeviriyor. kompresör gazı daha fazla miktarda ve hızda sıkıştırıp püskürtüyor ve soğuk gaz ortamda daha hızlı dolaşıyor.


  • oligomer  (27.07.19 21:34:12) 
klima gazı eksik olsa boruda buzlanma yapar, arada bi soğutur sonra soğutmaz.
klima gazı hiç olmasa sadece hava üfler.

bana klima kompresörü sorunu gibi geldi.
  • false pretension  (27.07.19 21:49:34) 
Oligomer normal bişey mi bu yani? Bir arıza yok mu diyorsun?


  • Kahir ekseriyet  (27.07.19 21:51:48) 
Cliolara fabrika montaj hattında farklı marka klima kompresörü takıyorlar. Kompresör markan mais ise bu yaşadığın normal.

Fakat klima kompresörünün markası delphi, valeo, hella ise bu yaşadığın anormal. Bu markalar rölantide yani 950 devirde soğutmaya devam eder. Araç dururken klima açıksa rölanti valfi, rölantiyi 100 devir arttırır 950 ye getirir kliman soğuk üflemeye devam eder. Eğer klima kompresörün markası mais değilse muhtemel sorunun rolanti valf arızası. Araç 950 devire gelemediği için kompresör devreye girmiyordur.

Kısacası aracında ki kompröser markasını bilmeden buradan ne söylersek havada kalır.
  • krtkartal  (27.07.19 21:52:00) 
motor gücü nedir?


  • mikahakkinen  (28.07.19 00:36:32) 
1.5dci


  • Kahir ekseriyet  (28.07.19 00:49:55) 
90hp


  • Kahir ekseriyet  (28.07.19 00:50:04) 
araç fan açıyor mu ? normalde klima devreye girdiğinde fanın düşük devirde dönmeye başlaması gerekir. klima açık olduğu sürece de fan düşük devirde dönmeye devam etmeli.

araç dururken vites boşta bir süre motor devrini 1300-1400 devirde tutun. soğuk üflemeye başlıyor mu bir bakın.
  • orpheus  (28.07.19 02:29:02) 
Dururken de Fan çalışıyor ama soğuk üflemiyor. Çok nemli bir hava üflüyor sanki. Camı açınca daha rahat nefes alıyorum.


  • Kahir ekseriyet  (28.07.19 11:51:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.