[]

Windows Single Lang. Lisans ve HDD partisyonları

ilk olarak şunu sorayım oem lisansların lisans bilgileri nerede saklanıyor? anakartta mı yoksa hdd nin bizim ulaşamadığımız rezerve partisyonlarında mı?

2. soru yuklarıdaki ile bağıntılı biraz. eski bir laptop var win 8 single lang yüklüydü, win 10 a geçirdim. yeni ürün anahtarı da istemedi. hdd ikiye bölünmüş vaziyetteydi. neyse efendim ben buna ssd taktım, win 10 da orada yüklü. disk yöneticisinden baktığımda ana kullanılabilir part lar dışında yığınla partisyon gördüm. msr ler gerekli onunla sorunum yok ama system, recover falan hepsinden farklı boyutlarda ikişer tane var. bunları silsem ne olur? birinci soru ile olan bağıntı şu windows oem lisans bilgileri buralarda saklanıyor olabilir mi? bu partisyonlar windows 8 zamanından kalma, win 10 ssd ile kuruldu çünkü.


 
lisans anakartta acpi tablolarında tutuluyor. windows kurulumunda dijital imzanız windows sunucularındakiyle eşleşiyorsa lisansınız otomatik aktifleşiyor. harddisk değişiminden etkilenmezsiniz.


  • nahtoderfahrung  (27.07.19 21:22:09 ~ 21:22:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.