Kıbrıs'ta Burslu Hukuk Okunur Mu?

Şu okullardan birinde seneye Istanbul'da bir devlet üniversitesi hukuk bölümüne geçmek üzere gidilir mi sizce?

KIBRIS SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)
GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)

Doğu Akdeniz veya Girne Amerikan belki, diğerleri olmaz. Bunlar arasından hangisi dersen de Doğu Akdeniz

  • amugochi  (27.07.19 17:05:52)
Özelde hukuk okunmaz. Kıbrısta hiç okunmaz.

  • adwokat  (27.07.19 17:11:37)
Hukuk okuyup aç mı kalcaksın ?

  • photo85  (27.07.19 19:14:31)
kıbrıs zor bir yer. çok da pahalı. dikkat edin.

  • e haliyle  (27.07.19 19:44:40)
kıbrıs'ta üniversite okunur mu diye sorman lazım bence. bence okunmaz. kıbrıs tatil için güzel bir yer olabilir ama üniversite okumak için çok sıkıcı. hele istanbul'dan gidersen kafayı yersin.

  • nothing in my way  (27.07.19 20:01:33)
İstanbul hukuk yıllık sistemde. Çoğu özel okul ise dönemli sistemde ders veriyor. İstanbul hukuka yatay geçiş yapmak isterseniz başvurunuz kabul edilmez. İstanbuldaki diğer devlet okullarına yatay geçiş durumunu bilemiyorum tabi. Kişisel görüşüm de kıbrısı okuyabilecek kadar puan almayı başarabilen biri de bir zahmet hukuk okumasın.

Kıbrıs mezunu arkadaşlarım var ortalığın tozunu atıyorlar diyenlere kesinlikle bakmayın. 2002’deki avukat sayısı ile şimdiki sayı arasında dağlar kadar fark var. Her yer devlet üniversitesi mezunuyla kaynıyor. Birkaç okul hariç özel okul mezunu olmak artık dezavantaj.
  • radio raheem  (27.07.19 22:29:45 ~ 28.07.19 15:46:41)
2002 mezunu üç arkadaşım var kıbrıs'ta hukuk okuyan. üçü de cüppelerini çekip adliye koridorlarının tozunu attırdılar.

bunlardan bir tanesinin babası yeminli mali müşavir, bir tanesininki avukat, bir tanesininki esnaftı.

elemanlar şu anda ilde parti yönetimi, stk, dernek, baro vs. yönetimindeler. gayet de iyi kazanıyorlar.

hukukçulukta aslolan bitirdiğiniz okuldan ziyade sizsiniz.
  • dilemma of subscribtionability  (28.07.19 01:59:20)
Okunmaz kardeşim.

  • Elduinnnn  (28.07.19 02:26:44)