yine de türkiye'den gider miydiniz?

internet üzerinden çalışıyorsunuz, kendi işiniz var. aylık 7000 euro civarı bir geliriniz mevcut. ofise gitmiyorsunuz, evinizde çalışıyorsunuz ayrıca. kira da vermiyorsunuz yaşadığınız yerde.

yine de türkiye'den gitmeyi düşünür müydünüz? yurtdışına çıkınca yaptığınız işte bir gelişme ya da kazançta bir artış olmayacak. sadece yurtdışında yaşamaya başlamış olacaksınız.

not : arkadaşlar çok mesaj geldi, buraya yazayım hayır yazılımcı değilim. bu arada 7000 euro'nun da türkiye'de iyi bir gelir olduğunu ancak çok da yüksek olmadığını düşünüyorum. aylık 250.000 üzeri bir gelir bence sizi "zengin" kategorisine sokuyor, gibi. tabii ki her insan daha fazlasını ister, bu yüzden böyle düşünüyor da olabilirim.

Türkiye zenginlere güzel. sana giren çıkan hicbi şey yok. o yüzden benim param olsa asla gitmem burdan. zaten millette parası ve gücü olana muthis bi saygı var. off ne yaşarım var ya

  • mehmed resad  (27.07.19 11:47:31)
Cocugum varsa kesin cikardim. Yoksa 1 ay Türkiye 1 ay dunyanin farkli bi kosesi mutlu mesut yasardim :-)

  • euteamo  (27.07.19 11:47:41)
gitmezdim ama sanırım bir ayağım hep avrupa'da olurdu. bu paraya o işler kolay çünkü. çoluk çocuk da yurtdışında okurdu.

  • orijinal nick bulamadim  (27.07.19 11:55:45)
Önemli olan para değil özgür düşünce ortamı. Param yokken bile gitmeyi düşünüyorum. Param olsa salise durmam..

  • dakota  (27.07.19 11:57:55)
dakota +100

  • pgup  (27.07.19 12:09:54)
Sözlükte okumuştum.
Milyon doların olsa. Sokağa çıkınca yine aynı trafik, aynı polis aynı kanun.
Kabaca bunun üzerine bir giriydi
  • kisa  (27.07.19 12:23:57)
bence o kadar parası olan insan iyi yatırımlar yaparsa dünya vatandaşı olur. 6 ay burda 6 ay yurtdışında takılabilir.

  • hknty  (27.07.19 12:30:04)
türkiye'ye her gün başını afgan, pakistanlı ve bangladeşli tiplerin çektiği 1000-2000 arası kaçak tip giriyor. bu bile parası olanın gitmesi için yeter sebep. yaşayın yurt dışında, eşi dostu görmeye yılda birkaç kere gelirsiniz zaten. troll değilsiniz değil mi?

  • dalaylamaninkabri  (27.07.19 13:15:34)
o değil de ben o işi merak ediyorum. nasıl buluyosunuz böyle işleri aklım almıyor. eleman ihtiyacı varsa paslaşalım hocam.

  • bidakikanizialicam  (27.07.19 16:38:42)