Kadınlara bir sorum var

Erkek arkadaşınızın ya da eşinizin sizi aldatması mı yoksa size şiddet uygulaması daha kötüdür?

İkisinin de kötü olduğunu biliyorum, dün biriyle bu konu hakkında baya tartıştık fikirlerinizi merak ettim.

Erkekler de cevap verebilir aslında empati yaparak?

Beni sinirlendirdi bu duyuru. Aldatmak nedir ya? Nasıl bir karaktersizliktir?
Şiddeti konuşursun anlaşırsın tedavisi vardır. Ama aldatmanın tedavisi yoktur. karakter bozukluğudur. Karşılıklı güven bir kere bozuldu mu hayatının sonuna kadar asla düzelmez.
not: erkek.
  • kitik  (26.07.19 11:11:35 ~ 11:11:51)
şiddet sanırım

  • elorelia  (26.07.19 11:14:29)
Aldatmak kesinlikle.

  • jacque  (26.07.19 11:14:59)
Kesinlikle şiddet. Şiddetin konuşup anlaşılabilecek hiçbir tarafı yok. O kişinin temelde çok büyük sorunları olduğunu gösterir. Aldatmak duygusal olarak kötü sonuçlara yol açar ama şiddet hem duygusal hem fiziksel olarak.

  • fotrsapka  (26.07.19 11:20:33 ~ 11:22:18)
bunun tartisilmasi cok garip, taetismaya acik degil ki bu..
aldatirsa dehlersin defolur gider ama siddet dayak nedir?
bunun neresi tartisilmaya musait, kik siddeti daha iyi, olabilir falan diye savundu merak ettim yani..
  • alttaraf  (26.07.19 11:27:33)
evliliğimde ikisini de yaşadım. dayak daha çok acıttı. sadece fiziksel değil onurumu da acıttı

  • nediyimkisimdi  (26.07.19 11:34:00)
İçimden ilk şiddet demek geldi ama şöyle bir düşündüm de, sırf beden bütünlüğü bozulmadı diye aldatılmak daha iyidir demek çok saçma değil mi ya. alt üst olan psikolojiyi ve olası intihar girişimlerini ne yapacauk? ikisi de aynı b.kun laciverdi diyip geçelim bence.

  • sagittal  (26.07.19 11:34:19 ~ 11:37:52)
@alttaraf tartıştığı kişi aldatılacağıma beni öldürsün daha iyi dedi. Ben de çok şaşırınca sormak istedim.

  • valarmurgulis  (26.07.19 11:34:40)
bıçaklayıp öldürmeyide şiddet kapsamına alirsak aldatmak bence ,canından daha kıymetli bir şey yok bence

  • baknedicem  (26.07.19 11:56:44 ~ 12:12:27)
e bunun ikisi de şiddet, illa fiziksel olarak görünür bir iz bırakmasına gerek yok

bu gibi soruların bu mu diğeri mi, hangisi ehveni şer şeklinde tartışılmasını da gereksiz buldum, tartışma mevzisini ikisi de sınırına çekmeli, insanlar niye taviz vermek zorunda kalsınlar
  • freebird5406_2  (26.07.19 12:03:10)
kendi gözlemlerimden yola çıkarak söylüyorum, bunlardan birini alınca diğerini yanında veriyorlar promosyon olarak zaten. şiddet konusunu fiziksel ve / veya psikolojik şiddet olarak kabul ediyorum ben ayrıca. e aldatmak aynı zamanda psikolojik şiddet zaten?

  • Phoebe  (26.07.19 12:41:50)
şiddet beni de daha çok sarsar.

aldatmada da çok kızarsın tabii ki ama orada kadınlığın, karakterin vs yıkılmış gibi hissedersin. şiddet çok daha temel, daha derinlerde, insanlığına yapılan bir hakaret. çözümü, tedavisi yok.

şiddeti meşru gören andavallardan olabildiğince uzak durun bir de.
  • piremses  (26.07.19 12:44:55)
şiddet daha kötü sanırım.

  • kendi dugunune gitmeyen kamber  (26.07.19 13:10:32)
şiddet daha kötü. şiddet uygulayan psikopattır. kurtulamazsin da oyle. ama aldatildiginda en azindan ayriliyorsun gidiyor.

aldatilan bir kadin olarak yazdim. aldatilmak cok cok aci verici bir sey ama siddet daha kotu.

ikisi de cok kotu.
  • batlegolas  (26.07.19 13:15:51)
bu karşılaştırmayı yok etsek ya buralardan. insanlar bunları düşünmese mesela? :(

  • neynep  (26.07.19 13:21:06)
Tabii ki şiddet. Şiddeti konuşursun anlaşırsın diyen arkadaşa bir adet pamuk şeker yolluyorum buradan, baya polyannaymış.

  • brena  (26.07.19 16:35:16)