ölünce banka hesabı vs ne olur?

diyelim ki aniden kaza geçirip öldük. bankadaki para ya da borç vs ne olur? kime kalır? öncesinde vasiyet vs birşey hazırlanmadığını varsayarsak tabi.

Varislere

  • kisa  (26.07.19 06:10:03)
varislerin kim olduğu belli mi ki? yani kim oluyor anne baba mı yoksa kardeşler mi?

  • everythingok  (26.07.19 06:29:10)
varsa eşin ve çocuklarına, yoksa anne-baba ve kardeşlerine kalır. hiçbiri yoksa hazine ve maliye bakanı damat albayrak'a devretmiş olursun.

  • nrmnm  (26.07.19 07:03:00)
Varisler tabi belli kanunda, nrmnm söylemiş. Kimse bulunamazsa da hazineye kalır.

  • kisa  (26.07.19 07:27:23)
varislere kesinlikle ama nasil?

atiyorum sen mi karar aldirip her bankaya tek tek mail atiyorsun, belki bilmedigin hesaplari var oldurulen kisinin?

hakim mi merkezi bir yere soruyor da cevap geliyor nasil yani. bilen hukukcu arkadaslar netlestirebilirse iyi olur.
  • eindaclub  (26.07.19 08:58:32)
Notere gidip veraset ilamı alıyorsun. Orada kimlerin mirasçı olduğu ortaya çıkıyor. Ana baba kardeşler eş çocuklar onlar yoksa amca dayı hala teyze öldülerse onların çocukları VS. VS. Diye gidiyor.
Bir yakınımız vefat ettiğinde bilmediğimiz malları çıkmıştı. Avukat araştırıp bulmuştu galiba.

  • sutlu nescafe  (26.07.19 09:20:48)
Toprağın altına gömmediyse varıkları bankacılık sisteminden çıkar.

  • himmet dayi  (26.07.19 10:11:00)
Varis yoksa 15 sene sonra hazineye aktarılır

  • baknedicem  (26.07.19 11:34:21)