mısır kaç saatte kaynar

şuan Polonya'dayım ve bulunduğum yerde mısır tarlaları var, yerlilerine şunlardan koparıp haşlayalım mı dedim, bunlar hayvanlar için saatlerce kaynatmak lazım insanlar için olan maksimum 15 dakikada hazır dedi ulan ben 15 dakikada kaynayan mısır hiç hatırlamıyorum, Türkiye'de hayvan mısırı mı yedirdiler bize yani?

düz tencerede 10 dakikada kaynattılar yedim gayet yumuşaktı :( bizi kandırıyorlar o zaman ülkece arkadaşlar kesin bilgi :(

  • hıkmıkzık  (25.07.19 23:33:59)
biz düdüklüde tam 15 dakikada haşlıyoruz hiç buruşmadan harika oluyor

  • HasanK  (25.07.19 23:41:05)
bu arada hayvan mısırı insan mısırı dediği gdo'lu gdo'suz ayrımı olabilir. Bilen biri ne olduğunu yazarsa çok sevinirim.

ben de uzun sürüyor gibi hatırlıyorum ama standart düdüklüydü o. Şimdiki yeni düdüklüler 10-15dkda pişme işlemini de hallediyor mesela. Alete göre de değişiyor olabilir.
  • nhk ni youkosu  (26.07.19 01:31:55)
Hayvan mısırı gdo li değil tam olarak bilmiyorum ama çok eskiden babam ekerdi tatsız ve sert oluyormuş ve gec pistigi için eve getirmeden satardı.

Pazardan aldığımız süt mısırı yani önceden öyle söylerlerdi. Duduklude 10-15 dk da pisiyor hiç öyle saatlerce mısır pisirdigimi bilmem.
  • brnbrs  (26.07.19 08:45:47 ~ 08:46:37)
düdüklüde 25 dakikada yapıyorum. istediğim yumuşaklığa erişemiyor ama olsun.

  • kablelvuku  (26.07.19 09:10:12)