Anksiyetenin sebebi nedir?

Bu aralar moda olduğu üzere en ufak endişeye bile anksiyete diyenlerinkinden bahsetmiyorum.

1) Bir hastalık olarak kaygı bozukluğunun oluşmasında beyinle ilgili bir sıkıntı mı var yoksa çocuklukta vs. yaşanan bir olay mı tetikliyor?

2) Neden herkeste olmuyor da bazı kişilerde oluyor?

3) Artık tamamen bir kişilik özelliği haline geldiyse gerçekten kurtulunması mümkün mü yoksa hep derinde bir yerde mi kalıyor?

1- kendi adıma konuşursam tamamen çevresel etkilerden dolayı. küçüklükten itibaren gıdım gıdım da olsa çeşitli şeyler kar topu gibi birike birike bu hale getiriyor seni. çocuk yetiştirmeyi bilmeyen ailem yüzünden yani kısaca. herkesin çocuk yapmaması gerektiğini düşünüyorum bu yüzden. insanlar belli bir eğitimden geçip sertifika almalı çocuk yapabilmek için.

3- yıllardır kurtulabilmiş değilim. ne ilaç etki etti ne başka bir şey.
  • çok mutsuzum  (25.07.19 14:06:28)
Benim için temelinde babam yatıyor. Babam gibi olmak istemiyorum. Bir çıkmaz ile karşılaştığımda işin sonunda babam gibi olacakmışım gibi geliyor.

  • put it in your appropriate place  (25.07.19 14:15:00)
Anksiyetenin sebebi nedir?

kafanda kendini gordugun imajin negatif olmasi. aksiyete ortaya ciktiginda buna inanmak ve kapilmak.

1) Bir hastalık olarak kaygı bozukluğunun oluşmasında beyinle ilgili bir sıkıntı mı var yoksa çocuklukta vs. yaşanan bir olay mı tetikliyor?

ikisi de mumkun diye biliyorum.

2) Neden herkeste olmuyor da bazı kişilerde oluyor?

yatkinlik, yetistirilme, sans, kader. ne olursa olsun sebebi, bunu bilmek durumu degistirmiyor.

3) Artık tamamen bir kişilik özelliği haline geldiyse gerçekten kurtulunması mümkün mü yoksa hep derinde bir yerde mi kalıyor?

mumkun. ben yasayan kanitiyim. ancak kolay ve sihirli bir cozumu yok benim bildigim. ciddi ciddi oturup 1.5 sene emek verince koku kaziniyor.
  • JohnOakley  (25.07.19 14:25:03)
1) sadece çocuklukla alakalı değil kişinin yaşamındaki tecrübelerde bunu yaratabilir.
2) kişilik özellikleri,yaşam tarzı...vs
3) derinde bir yerde duruyor tetiklendi mi çıkar.
  • mikahakkinen  (25.07.19 15:49:37)