Tam olarak geçmeyen boyun tutulması için doktor

Merhaba, soru bi nevi başlıkta: ne doktoruna gitmemi tavsiye edersiniz?
Aşağıda biraz daha ayrıntılı bi açıklama yer alıyor:

Şu anda 30 yaşındayım ama liseden beri 2-3 senede bir tutulur kendisi, alıştım artık. Yaklaşık 3 hafta önce yine boynumun ortasından hafif sağa doğru olan kısım tutuldu. Fakat bu seferki öyle böyle değildi, boynumdaki kas adeta bir kemiğe dönüştü ve aşırı derecede acı vardı 3 gün boyunca. Topikal merhem kullandım düzenli olarak, zamanın da etkisi ile yavaş yavaş açıldı. Ama aradan 3 hafta geçmesine rağmen hala boynumu tam olarak sağa çevirirken hafif bir şey hissediyorum: acı diyemem ama sanki kas gerektiği kadar uzayamıyor, çekiliyor gibi. Sol tarafa çevirince de benzer bi his var ama sağdaki kadar yoğun değil.

Ne doktoru bakar bu duruma? Ayrı olarak bildiğiniz iyi bi doktor var mı spesifik olarak bu durum için. Doktor doktor dolaşmak istemiyorum.
Teşekkürler.

fizik tedavi uzmanı

  • bugisme  (25.07.19 07:42:09)
ayni sorun bende de vardi, üc ay sürdü ama. ortopediye gittim ilk önce o da fizik tedaviye yönlendirdi. alti seans fizik tedaviye gittim, masaj ve masaj benzeri uygulamalarla cözdüler, tamamen gecmedi hatta daha.

  • mamu  (25.07.19 12:55:09)
Ftr uzmani sabri narman gidin kesinlikle

  • oscar  (25.07.19 19:40:33)