Yabancı Diller Yüksekokulu'nda İngilizce Okutmanlık Şartı

Önceden İngilizce öğretmenliği mezunları girebiliyordu, bir süredir yüksek lisans şartı aranıyor, sanırım okutmanlık kalkmış, öğretim görevlisi olarak geçiyormuş.

Fakat illa ki İngilizce öğretmenliği bölümünden mi yüksek lisans yapmış olma şartı aranıyor yoksa diğer bölümlerden (İngiliz - Amerikan dili edebiyatı, dilbilim gibi) de yüksek lisans yapmış olanlar kabul ediliyor mu?

Bir YDY'deki müdür yardımcısı bana İngilizce öğretmenliği bölümünden yüksek yapman gerekir dedi ama diğer bölümler konusunda net konuşmadı. İnternette hiçbir yerden net bilgi bulamadım.

Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler.

her ilan cikilirken o kosullar degisiyor, giderek daha cok ydy egitim mezunu sarti kosuyor. ilana göre üniversiteye göre degisir.

  • proteus  (23.07.19 22:47:36)
Universiteden universiteye gore değişiyor sanirim yani cevremdeki herkes oyle diyor. Ozel üniversiteler ogretmenlik cikisliysan bir tik daha esnek olabiliyorlarmış. Ama yakın çevremden hiç baska bir alanda yüksek yapıp okutmanliga gecen yok maalesef:( ayni dertten ben de muzdaribim, okutmanlik düşünüyorum ama elt ile ilgili yl yapmak istemiyorum:/

  • livaist  (23.07.19 22:54:23)
Bizim okutman hoca mesela eskiden konsolosluktaymış, oradan gelmiş.

ALES ve dil sınavı şartı var tabii.
  • Psycho Mantis  (24.07.19 00:31:40)