[]

Yine mi çiçek?

Sevgili duyurumun çiçekleri:)

Mayıs ayında çiçek açıp, şu an %10 hariç komple sararan begonvili nasıl yeniden çiçeklendirebiliriz?
Bitki besini vs tavsiye verebileceğiniz bişeyler çare olur mu..

Tüm sararan çiçekleri alınınca yeniden çiçek açar diye bir rivayet var, deneyen var mı? Ona göre girişelim begonvile birazdan:)

 
begonvil çiçeklerini döküp döküp tekrar açar.
sadece sararması enteresan, neden sarardı acaba?
sararanları toplayın, zaten toplamak lazım.

bol ve direkt güneş sever, onun dışında çiçekli bitkiler için olan sıvı gübrelerden verebilirsiniz.
çok fazla sulamayın.
  • blatta hiberna  (23.07.19 20:40:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.