[]

elektronik imza gereksinimi

bilirkişi oldum da acaba bu elektronik imzayı nasıl halledebiliyoruz ?

www.youtube.com

böyle bir yönerge var işe yarar mıdır ?

 
hayırlı olsun. dosyan bol olsun.

yönergeyi falan boşver. birincisi e-imza zorunlu bir şey değil. sadece uyap bilirkişi portalına girip dosyam var mı, ortağım kim, ne zaman almışım, sürem ne kalmış falan onu görmeye yarıyor. o eğitimlerde anlattıkları yok efem udp programıyla yazıyorsun yok yüklüyorsun da elektronik imzalıyorsun falan bunlar çok ütopik şeyler bizde. biz hala mail ve telefon yoluyla raporu tamamlayıp adliye'de mahkeme kaleminde buluşup imzalıyoruz.

ben uyap için mobil imza aldım. operatörünün bayiine gidiyorsun, mobil imza uyumlu sim kart veriyorlar. ayda da belli bir tutar alıyorlar.

e-imza daha ucuz. google'a gir, e-imza yaz, hizmeti veren şirketler çıkar. hangisini uygun bulursan satın al.

e-imza'nın dezavantajı, bilgisayara kuruluyor, 2-3 programı var. yok java sürümü, yok program uyumu derken adamı canından bezdiriyor. başka bilgisayara takıp yapayım desen yok, ona da program kurulması lazım, java'nın güncel sürümü yüklü mesela, yok, olmuyor, kaldırıp eski sürüm yüklemek falan gerekiyor, yeni sürümü desteklemiyor falan.

mobil imza'da kredi kartıyla alışveriş yapar gibi telefondan şifre giriyorsun onaylıyor. ama biraz daha pahalı.
  • kibritsuyu  (23.07.19 15:44:44 ~ 17:10:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.