TED konuşmalarındaki dinleyicilerin her şeye gülmesi

İngilizce olanlardan bahsediyorum. Her videoda abuk sabuk şeylere gülüyor bunlar. Mesela kadın "Üzgün olunca çikolata yeriz çünkü bizi rahatlatır." diyor, hemen bir kahkahalar yükseliyor. Ya da adam "Flört döneminde karşımızdaki kişiyle konuşurkenki vurgularımız iş arkadaşımızla konuşurkenkilerden farklıdır." diyor, salon yıkılıyor. Konuşmacılar hep ciddi bir suratla anlatıyor bunları. Çok garip buluyorum ya. Espri anlayışlarımız bu kadar farklı olabilir mi cidden? Benim gibi düşünen var mı hiç?

muasır medeniyetlerin ekonomik refahtan dolayı kahkahaları bol oluyor diyerek eyyorlamamı bıraktım.

  • güneyli çocuk  (23.07.19 13:48:08)
aptallıklarından.

  • orijinal nick bulamadim  (23.07.19 14:24:10)
o komiklikten değil bence, "üzgün olunca yeriz" diyince aynısını yapanlar istemsiz kıkırdıyor bana da olur bu. "Flört ederken ses tonumuz değişir" de öyle bence, kendini düşünüp aydınlanıyordur sonra "haaaaa lan ahahahh" gibi bir durum bence o. Yoksa espri değil ki hiçbiri.

Bir de sürü psikolojisini de es geçmeyelim. Orada birkaç kişiden tepki gelse çok büyüyordur.
  • nhk ni youkosu  (23.07.19 14:25:31 ~ 14:26:10)
Ciddi ortam ya, en ufak espri komik geliyor.

  • stavro  (23.07.19 15:02:51)