[]

balkanlar, ülkeler arası dolaşım

merhabalar,

sırbistan, bosna, kosova, makedonya, arnavutluk vs. gidebileceğim vize istemeyen ülkeye gideceğim bu yaz. merak ettiğim bir konu var.

bu ülkelerin hiçbiri vize istemiyor dediğim gibi, orası tamam. peki sınırdan otobüsle / trenle geçerken görevliler neye bakıyor? pasaport ve kalınacak otel rezervasyonu mu? başka herhangi bir şeye bakıyorlar mı?

bir de bu ülkeler arası tren yolculuğu yapılabiliyor mu? tcdd'nin türkiye'den balkanlara seferleri var diye biliyorum, bu ülkeler arası da seferleri var mı?

bunun haricinde tavsiyesi olan varsa alırım.

teşekkürler.

 
pasaportu toplayıp götürüyolar. damgaları basıp geri getiriyorlar. nadiren bişey sorduklarını gördüm. yine de kalacak yerin filan belliyse elinde bi belgesi bulunsun.


  • tepedeki psychedelic adam  (23.07.19 00:28:45) 
  • grgn  (23.07.19 01:35:57) 
sağlık sigortanızı da yanınızda bulundurun hocam seyahat süresini kaplayacak şekilde. bazen soruyorlar hinlik çıkarmak istediklerinde.


  • ayin yazari  (23.07.19 10:06:23) 
Geçen sene kiralık arabayla Makedonya'dan Arnavutluk'a girdik, sınırda pasaport ve ruhsat hariç bir şeye bakmadılar.

Makedonya'da da Arnavutluk'ta da havaalanı polisleri pasaporta damga vurdu, başka belge istemediler.
  • KARA BOĞA  (23.07.19 14:28:13 ~ 14:29:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.