web whatsapp biri online olunca

tarayıcının x kişi çevirimiçi oldu demesini istiyorum ama böyle bir şey var mı? belirlediğim bir kişi online olunca uyarı versin.

Yok malesef.

  • mg3929  (22.07.19 23:42:15)
msn mi sandın heheh

  • tabirimekruh  (22.07.19 23:49:30)
var, neden olmasın? bir chrome eklentisi yazarsın ve sunucuda açık tutarsın.

ya da private api ile yapabilirsin. bu tarz işlev görev uygulamalar var app store'da.
  • skid row  (23.07.19 00:10:43)
var mı bilmem -ki vardır.
ben yine de meraktan ufak bir şey yaptım sizin için. biraz da kendimi eğlendirdim. işe yarar bir şey ise boş kaldığım zaman geliştirir hatta belki bir tarayıcı eklentisi haline getirebilirim.

whatsapp web'i açın, bildirim almak istediğiniz kişinin konuşma penceresini açın. klavyeden f12'ye basın ve developer tools'u açıp console'a gelin. aşağıdaki kodu yapıştırın ve enter'a basın (whatsapp'ınız türkçe ise 'online' yazan yere 'çevrimçi' yazın.). bir kez uyarı bildirim geldikten sonra tekrar gelmez. sekmenin ismini değiştirir.

paste.ubuntu.com

sayfayı yenilediğinizde ya da tekrar ziyaret ettiğinizde bu kodu yeniden çalıştırmanız gerekir. eğer işinize yarar ve hep kullanmak isterseniz userscript ya da tampermonkey gibi eklentiler ile bunu otomatize edebilirsiniz.
  • biseysorcaktim  (23.07.19 00:27:50 ~ 00:39:30)
Tarayici demez. Telefonun der. Gizliyse hic demez.

  • baldan kaymak  (23.07.19 07:50:22)
@biseysorcaktim mükemmel !

  • MustafaCan  (23.07.19 17:59:15)