[]

Teleskop Onerisi Olan?

Bayadir aklimda var ama surekli erteliyorum.

Evin balkonundan bakinca tam karsida ay duruyor tepsi gibi.

Kraterleri gorebilecegimiz, heves mi degil mi bilmedigimizden minimum butceyle alabilecegimiz ve eger hevesse de yakin bir fiyata satabilecegimiz teselkop marka model oneriniz var midir?

 
+1 merakla beklemekteyim. Bu ara aynı düşüncedeyim.


  • asgeavcer  (22.07.19 22:38:11) 
www.kozmikanafor.com
Bir okuyun fikir verecektir

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (22.07.19 22:45:55) 
(bkz: Celestron PowerSeeker 127EQ)

celestron, meade gibi markaların ikinci eli kapış kapış gidiyor. elinizde patlaması mümkün değil.

ps: zoomex'ten uzak durun.
ps2: heves mi değil mi görmek için teleskoptan önce dürbünlere bir göz atabilirsiniz. bana öyle demişlerdi en azından.
  • sagittal  (22.07.19 22:49:44) 
@efendi orayi okudum cok guzel bilgiler vermis o site ama biraz daha tembel isi, hap seklinde olsa cok hos olurdu :)

@sagit
Acar acmaz alete vuruldum ama fiyat biraz cok geldi :) ikinci eline bakayim hemen
  • brkylmz  (22.07.19 22:56:52) 
hevesinizi bir kontrol edin derim bence önce. çünkü uğraşı istiyor biraz, ayarlarının yapılması, taşınabilirliliğin az olması her seferinde gözlem yapılacak şeye göre bir daha ayar, ışıksız yer bulmaya çalışmak vs vs. emek talep eden bir hobi, alıp bir kenarda tozlandırmanız muhtemel. gözlem organizasyonlarını öneririm.


  • koyusiyah  (23.07.19 13:36:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.