yds'ye girmeli mi?

halihazırda 55 puanım var. bir yıldan fazladır her gün az da olsa çeviri yapıyorum. mesela şöyle bir cümleyi ilk olmasa da ikinci okuyuşta çevirebiliyorum: "Although it is hard to define hypnosis, because it has many aspects and degrees, it might be said that hypnosis is a kind of trance (a sleeplike condition) in which the subject responds strongly to the suggestions of the hypnotist."

en son sınava gireli epey oldu (5-6 yıl); şimdi durum ne bilmiyorum. acaba şimdi sınava girsem şöyle 70 civarı bir puan alabilir miyim? yoksa biraz da bekleyip kasımdaki yökdil'e mi girsem? tereddüdüm şundan: hem param yok, hem de puan düşük gelirse muhtemelen motivasyonum düşecek. tecrübeli dostlar vardır? o 70 gelebilir mi?

Deneme sınavı çözüp kendiniz hesaplasanız 70 alıp alamayacağınızı?

  • sekersiz turk kahvesi  (20.07.19 14:22:50)
Puanın yetişmesi gereken bi başvuru vs var mı? Ona göre yds veya yökdil arasında seçim yapabilirsiniz. Sistem genel olarak aynı ancak bol soru çözmek tricklerini bilmek ve soru tiplerine aşina olmak gerekiyor iyi puan alabilmek için. Bence de bikaç deneme çözerek durumunuza bakabilirsiniz. Süreli çözün muhakkak. Ankara dil akademisinin sitesinde üç tane ücretsiz deneme var, ordan başlayabilirsiniz. Çözümlü videoları var YouTubeda sınavdan sonra da onları izlersiniz iyice netleşir. Başarılar şimdiden

  • pegi  (20.07.19 15:19:33)