En Güzel Çay?

Selamlar,

Kaçak çayı severim.
Ama şu aralar çayı kendi mutfağımda demlemek istiyorum.

Sizce güzel çay pahalı olan mıdır?
Yıllar evvel Çaykur işçisinin fabrika hakkında yaptığı yorum nedeniyle Çaykur almak istemiyorum.
Karadeniz’deki nükleer kalıntılar yüzünden çok Karadeniz çayına da yanaşmak istemiyorum.

Piyasada bir çok marka var.

Gözüme çarpanlar: Beta, Ahmad, Champion, Rize Turist Çayı, Doğuş Çay, Lipton, Carrefour vs.

Birde lezzetli çay kuru dökme çaydan mı yoksa demlik poşetinden mi edilir?
Özel tarifleriniz nedir? Su sıcaklığı, demlik seçimi, demleme periyodu...

Paran barsa twinings yoksa da karali siyah paket

  • giovanne  (19.07.19 20:12:18)
Bence çay işi tamamen damak tadı ile alakalı, o yüzden siz en güzel çayı bolca demleyerek ve bolca deneyerek bulacaksınız.

Benim önerdiğim güzel çaylar ; Çaykur Nadidem, Hopa Çay (siyah paket), Karali Çay, Beta Taç Yaprak,
Seylan Çayı olarak da Mahbuba, Ahmad ve Eyfel.

Demlik poşetine nasıl ihtimal verirsiniz ?
  • derleme  (19.07.19 20:14:50)
Doğal olarak bulunmaz. Aynı tarçın gibi, karanfil gibi dışarıdan eklenir.
Bergamotlu çay, tereyağlı et gibidir, soslu et gibidir.

Kimisi için bayat çayı, kötü çayı saklama yöntemi, kimisi için de bir tür fark yaratma yöntemidir.
  • derleme  (19.07.19 20:30:32)
Bergamotlularda da Ahmad Tea’i tek geçerim.

  • derleme  (19.07.19 20:39:53)
kalte +1 rize cayi ile kacak cay denilen seylan cayini birkac bisiyle karistirip icmeyi seviyoeum ama bu cay isinin asil piri cinliler, pu erh denilen bir cay var, gercek siyah cay, bizdeki tavsan kani kirmizi cay aslinda, bir de oolong var, bizimkilerle karistirinca super oluyor, yani kendi karisimini kendin bulucan fakat kolay ucuz dersen, karalinin bir sallama cayi vardi, kolay blunmuyor, o cok guzeldi cunku benim sevdigim sekilde yari karadeniz yari kacak cay vardi icinde... o su anda senin icin ilginc ve ucuz olabilir.

  • mavicorap  (19.07.19 21:22:25)
Rize turist cay

  • sen nasıl bir insansın  (19.07.19 21:57:16)
çaykur rize filiz çay.
eğer bir tık yukarı çıkabilirim dersen hemşin

www.caykursatis.com

diğer saydıkların maalesef çay değil.
  • 2 tostos turan  (19.07.19 22:01:04)
Çaykur olayı neydi?

  • tolgan  (19.07.19 22:09:28)