[]

Araç klimaları

Farklı marka araçların ya da farklı serideki araçların klimaları fark eder mi?
Örneğin bmw’nin tüm serilerindeki klima performansları aynı mıdır 1 serisi vs 5 serisi mesela?
Ya da renault daki klima sistemiyle mercedesinki aynı mıdır?
Bu arada performanstan kastım daha hızlı üfler mi değil, daha rahatsız etmeden üzerine üflemeden soğutabiliyor mu?

 
baya fark var hem de. honda freni bosalmis kamyon gibi soguk uflerken, mercedes usul usul buz gibi havayi akitiyor ortama.


  • brkylmz  (19.07.19 09:54:28) 
klima kalitesi sessizliği havanın temizliği yön kontrolü vs. üst sınıf mercedeslerde düğme dahi oluyor ızgarayı kapatmak için hava gelmesin diye.

benim arabamda otomatik klima var örneğin. arabanın sağ tarafını buz gibi soğuk, sol tarafını 30 derece sıcak üfletebiliyorum. ya da araç içi sıcaklığını 23 dereceye ayarlıyorum yaz kış hiç ellemiyorum o gerektiği kadar sıcak gerektiği kadar soğuk veriyor.

sonuç: klima aynı arabanın aynı modelinde seçtiğin pakete göre dahi değişiyor.
  • reanarchy  (19.07.19 10:15:33) 
Aracın marka, model ve sınıfına göre klimanın da özellikleri değişiyor, arkadaşlar belirtmiş zaten ama ben de yazayım bir çok segment araç kullanmış birisi olarak, C sınıfı bir araçta klima genellikle tek ayar düğmesi ile kontrol edilir klimanın şiddeti ayarlanır o kadar ama E sınıfı ve üstü araçlarda sağ/sol ayrı ayarlandığı gibi arka koltuklar da ayrıca ayarlanabilir mesela. E sınıfı araçlarda klima bariz şekilde daha sessiz çalışır ortamı yavaş yavaş soğutur/ısıtır. En önemlisi üst segment araçlarda arka koltuklar için ayrı bir klima kontrolü vardır.


  • solo  (19.07.19 10:19:30) 
o dediğin rahatsız etmeden soğutma olayı e ve s kasa mercedeslerde var.


  • alperz  (19.07.19 10:32:50) 
Octavia'da motor durunca (start-stop) klima'nın kompresörü de duruyor. İçerisi fazla ısınırsa motoru tekrar çalıştırıyor. Yine VW gurubu olan bir üst segment Passat'larda ayrı klima motoru olduğu için klima hiç durmuyormuş. Bence büyük rahatlık.


  • zombi  (19.07.19 11:00:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.