abd'de yaşayanlara soruyorum

siyahilere karşı bir ön yargınız var mı? beyazlara davrandığınız gibi mi davranıyorsunuz yoksa onlar için olumsuz sayabileceğimiz hareketlere, duygulara, düşüncelere sahip misiniz?

siyahi arkadaşlarınız, toplam arkadaşlarınızın yüzde kaçını oluşturuyordur? neden?

zencilere ters davranan turk'e hic rastlamadim, bizde o tarz bir ircilik yok. hatta tersine sempatik gelirler. universite'de birkac arkadas vardi, su anda da aile doktorum zenci.

  • cooperr  (18.07.19 08:39:08)
benim yasadigim yerde yuzde 66 zenciydi. onyargim yoktu sadece guvenlik acisindan dikkat ediyordum zira fakir bir mahalleydi.
zenci arkadasim yoktu ama sosyal olarak konusuyordum tabi. sakalari hatta hosuma gidiyordu, degisik bir mizahlari var.
Zenci arkadasim niye yoktu cunku ofiste sadece servis hizmetlerinde calisanlar vardi muhabbetim cok yoktu. SOSYAL HAYATTA da dil okuluna filan gidiyordum, orada da zenci yoktu.
ters davranma konusuna gelince, bizim orada zenciye ters davransan heralde hastanelik olurdun.
  • cedex  (18.07.19 09:00:54)
ABD'de yaşadığım dönemde ofis arkadaşlarımdan bazıları siyahiydi. Aksanları biraz daha farklı olduğu için daha dikkatli dinliyordum onları. Bir onların bir de hintlilerin (herhalde yiyip içtiklerinden) farklı bir ten kokuları var. O kokuyu çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim ama gayet konuşup güldüğümüz arkadaşlarımızdı kendileri. Ben Atlanta'daydım. Bir tanesi bana kuzey güney savaşını ve ırkçılık döneminde yaşadıklarını anlatmıştı. İnsan etkileniyor tabii. Koku meselesinin beni ırkçı yapmadığını düşünüyorum. Çünkü TR'de de kokan insanlara karşı mesafeliyim.

  • SiyamkedisiZorro  (18.07.19 10:35:35)