Erkegin cocuk yapma içgüdüsü

Evrimsel olarak, guzel kadin guzel genleri getirir, bu nedenle cocuk yapmalıyım gibi bir sey var mi?

Yani, birisi var, begendigi her kadından cocugum olsa nasil olur diye dusunuyor ve firsat bulsa gercekten cocuk yapacak.

Bu neyle açıklanır? Bu fikir kendisinin cocuk sahibi olmasından sonra olusmus bir fikir.

Bence böyle bir şey yok. Ayrıca günümüzdeki güzellik kavramı ile geçmiştekiler çok farklı ve sürekli değişiyor. İnsanın içgüdüleri o kadar değişemez.

  • malheiros  (17.07.19 22:05:56)
bence evrimle alakası yok. evrim genetik çeşitlilik üzerinedir, genetik güzellik evrim açısından bir avantaj sağlamaz. ek olarak güzellik göreceli bir kavramdır ve insan bilinci ile değişkenlik gösterir.

evrimde genetik çeşitlilik bilinç dışı güdülerle oluyor.

örneğin bazı insanların doğal vücut kokusu (parfüm falan değil) burnumuza çok hoş gelir. bunun sebebi o kişinin genlerinin bizimkinden farklı olmasıdır. farklı genler gen havuzunu genişleteceğinden istem dışı bir çekim oluşur.
  • himmet dayi  (17.07.19 22:06:06)
insanlar sanki bu gen ve evrimsel biyoloji/psikolojiyi öznel isteklerini akla uygun hale getirme dayanağı olarak kullanıyor

evrim türün bireyleriyle ilgilenmez, türün devamlılığıyla ilgilidir, güzel kadın güzel gen getirir öznel bir durum, belki fiziğini sevdiğin bir kadının/erkeğin kalıtsal bir rahatsızlığı var, sadece beğendiğin özelliklerinin genlerine bakarak yorum yapamayız

sorduğun şey kişisel bi merak hatta narsist bir düşünce
  • freebird5406_2  (17.07.19 22:15:02 ~ 22:17:17)
evrimsel düşüneceksek dediğin biraz daha kadınsı bir düşünce. erkek tohumumu saçayım sonunda iyi ekin vermiş, kötü ekin vermiş beni bağlamaz kafasındadır.

  • pofudukayi  (17.07.19 22:40:58)
himmet dayı'nın söylediklerini unutabilirsin. baştan aşağı yanlış.

erkekler doğaları gereği çok eşlidir. son bir kaç yüzyılda geliştirilen medeni kanunlar bunu yasaklıyor diye bu gerçek yok olmuyor.
  • niyeti bozuk http nesnesi  (18.07.19 03:34:07)
tek eşlilik bir tercihtir ve zordur ama sadece erkeğe özgüdür demek biraz saçma. hatta son zamanlarda instagram, twitter ve date programları aklınızdaki yargıyı kırabilir çünkü erkekler artık sevgiye baya açlar ama kadınların keyfi yerinde :)

  • guitarissimo  (19.07.19 00:39:05)