[]

Yeni başlayanlar için programlama dilleri

Phyton Türkiye'de pek kullanılmıyormuş sanırım. Türkiye'de çalışmaya niyetli birisi için ilk öğrenmeye başladığı dil sizce hangisi olmalı?
 
Ne amaçla kullanacaksınız? Python gayet de yaygınlaşmaya başladı ayrıca.


  • superfluid  (16.07.19 21:49:33) 
Sonuçta temeliniz yok. Birini öğrenince diller arası geçiş gayet kolay oluyor. python ile başlayın.


  • bahoho  (16.07.19 22:52:24) 
python cok yeri kaplamis alani com genis anlamasi da cok kolay. android icin kotlin varmiş. henuz en genis alanina ulasmamis bence yapisin derim.


  • sparkle kiddle  (16.07.19 23:11:02) 
Tr'de büyük şirketler (bankalar, telekom, savunma vs.) genelde Java ve .Net kullanıyor, iş için giriyorsanız öğrenin tabi ama tatsız diller.


  • plutongezegendegilmi  (16.07.19 23:36:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.