Youtube 4k video izleyemiyorum

Merhabalar. Bugün s10+ aldım. Youtube da gezinirken 4k video
İzleme seçeneğinin çıkmadığını gördüm. Bunun sebebi nedir?
Arka kamerayı geçin ön kamerası bile 4 k 60 fps çeken bir
Telefonun 4k video oynatamamasını saçma buldum.
Neyi yanlış yapıyorum? Ayarlardan ekran çözünürlüğünü
Fhd ve wqfhd yapıyorum yine de olmuyor.

açtığın videoların 4k olduğuna emin misin

  • tabii lan manyak mısın  (14.07.19 23:45:22)
Kesinlikle. 4k video yazıyorum hayvan gibi başlıklarda 4k falan yazıyor hep

  • mistikherif  (14.07.19 23:46:22)
İşgüzarlık yapmak istemem ama fhd'den sonrasını ayırt edebiliyor musun? zaten fark olmuyor.Soruna gelecek olursak diğer s10+ kullanıcıları da oynatamıyorsa yazılımsaldır.Ama sadece size özgü ise bilemiyorum.

  • soru icin geldim  (14.07.19 23:48:42)
youtube uygulaması ekranın çözünürlüğüne göre seçenek sunuyor. Telefonun ekranı 3040x1440 pikselken, 4k videoların çözünürlüğü 3840x2160. Bende de S6 var, 4k video çekebiliyor ama youtubeda 1440p seçeneği var en fazla çünkü ekranı 2560x1440.

  • reactionic  (14.07.19 23:50:01)
Amaç burda amam ben 4k altı izleyemem demek değil sadece arka + ön kamerası 4k 60fps video çekebilen bir Telefonun 4k video oynatamamasını mantıklı bulamıyorum ve ben mi yanlış biliyorum diye soruyorum. Merak ediyorum. Yoksa 4k film izleyecek internetim bile yok :) ama kafama çok takıldı. Arattığımda bi sonuca varamadım internette.

  • mistikherif  (14.07.19 23:51:02)
O zaman benim anladığım 4k video çeksem bile 4 k videoyu telefonumdan izleyemiyorum? Çektiğim videoyu bile :) saçmalık. Böyleyse eğer saçmalık alası.

  • mistikherif  (14.07.19 23:52:24)
Ekran ayarlarından çözünürlük arttırılıyor, standart olarak pil tasarrufu adına düşük çözünürlükte (yaklaşık 1080p) çalışıyor ekran

  • mirafiori  (14.07.19 23:57:59)
Hocam diğer çözünürlükleri deneyip en yükseğini bile (ekran görüntüsü yüklü zaten başlıkta) yine olmuyor

  • mistikherif  (15.07.19 00:00:06)
Pardon ya görmemişim onu, o zaman bilmiyorum cevabı.

  • mirafiori  (15.07.19 00:02:36)
Geleceğin yıldızı hocam güzel fikir ama ne yazık ki denendi ve olmadı :) başlıkta yazmıştım

  • mistikherif  (15.07.19 00:04:09)
olay youtube'un kendisiyle alakalı. Youtube'dan 8k video indirip telefona yüklesen belki onu bile oynatır. Bildiğim kadarıyla resmi olmayan, bol ekstra özellikli youtube aplikasyonlarında istediğin şey mevcut. Tüm çözünürlüklere erişim oluyor.

edit: samsung'un sitesinden alıntı.

Video
8K 30fps or 4K UHD 150fps
encoding and decoding with
10-bit HEVC(H.265), H.264, VP9

Potansiyel var, youtube izin vermiyor :)
  • reactionic  (15.07.19 00:09:29 ~ 00:18:56)
büyük ihtimalle youtube codecleri ile alakalı bir durum. uygulama maksimum 1080p’ye izin veriyordur, ancak root atıp uygulama ayarlarını kurcalarsanız olma ihtimali var (tavsiye edilmez). alternatif uygulamaları denemenizde fayda var.

  • gelecegin yildizi  (15.07.19 00:22:19)
Senin mantığına göre şu an karşımda duran televizyon 4k video cekemiyor ama nasıl oluyor da 4k video oynatıyor?

Avuç ici kadar ekranda bunu farkedemezsin en az 42 inç olması lazim
  • yeliz adeley  (15.07.19 03:30:02)
kamera ile ekran farkli bilesen cunku. kameranin ozellikleri 4k cekim yapmaya yeterken s10+'un ekrani qhd+ yani 1440p. o yuzden youtube da 1440p'ye kadar oynatiyor.

bunun disinda bahsettiginiz youtube'un app'i ile alakali saniyorum. ekran cozunurlugune kisitliyor. cozumu var mi bilemiyorum ama mobile sitesi uzerinden izlerseniz 4k secenegini secebilirsiniz. keza ben bilgisayarda 4k secenegini secip izleyebiliyorum fakat monitorum 720p gostermekten bile aciz.
  • tanaka  (15.07.19 11:58:30)