[]

Gözden HIV kapma

3 ay önce göze şüpheli bulaş olmuşsa göz 2-3 ay kadar sonra kızarabilir mi? bildiğim kadarıyla bu virüsün inkübasyon süresi 2-3 ay.

sorum cahilce ve ciddilidir. teşekkürler.


 
çok azda olsa gözden bulaşma riski var, göz kızarması alerji olabilir. içinin rahat etmesini istiyorsan test yaptır. en erken 14 gün 21 gün ve elisa testi için 45 gün dahi yeter. devlet hastanesine gidersen test olur aynı gün alırsın sonuçları.


  • Fritz-X  (14.07.19 22:42:23) 
test yaptır tabi ki ama için rahat olsun kolay kolay bulaşmaz. yine de tedbiri elden bırakma. en doğrusunu yaparsın.


  • ergenpezeveng  (14.07.19 23:06:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.