Koşudan Sonra Ne

40 dakika koşacak kadar kondisyona geldim ama şu göbek 2 kilo erimiyor.

Sanırım ağırlık çalışmam gerekiyor ama vücut geliştirme için salona yazılsam nasıl öğreneceğim bu işi? Personal Trainer fiyatları nereyse bir asgari ücret fiyatında.

Freeletics tarzı uygulamaların önerdiği planlara mı başlasam?

Nasıl yapmalı karar veremedim

40 dakikada kaç km koşuyorsunuz? Haftada kaç kez koşuyorsunuz. Ne kadar yiyorsunuz?

  • malheiros  (14.07.19 19:31:36)
40 dakika koşup göbeği eritemiyorsan bence yediklerine dikkat etmelisin. şekeri, karbonhidratı azaltmayı denedin mi?

  • cedric tweedledee  (14.07.19 19:32:30)
6-7 km arası koşuyorum. Haftada 3 kez. 2000 kalori gibi. Kaloriyi azaltsam da gitmiyor. Sanırım iş yükü ve stresten.

onun dışında karın bölgem zaten zayıf iş nedeniyle sürekli oturmaktan. Yani kaslanmam zaten gerekiyor.
  • Jeckson  (14.07.19 19:34:50)
iş yükü ve uyku düzeni sıfır. kaloriyi azaltınca da gitmiyor sanırım bu sefer kaslarım eriyor ve göbek yağları orada kalıyor sürekli.

  • Jeckson  (14.07.19 19:36:42)
Evde mekik squat barfisk şınav yapın. Bunu da öyle abartı yapmanıza gerek yok. Mesela sabah uyanınca 5 barfisk+ 30 mekik + 5 barfisk + 30 squad x2 set gibi yapın. Akşam koşuya çıkmadan önce 1 set yapın, koşudan sonra 1 set yapın.

Koşuyu da 25 dakikada 5 kilometre koşabilecek gibi tempolu hale getirin.

Az yiyin. Alkolü bırakın veya azaltın. Abur cubur yemeyin.
  • malheiros  (14.07.19 19:40:22)
bence bu kadar koşmaya istediğin kadar karbonhidrat alabilirsin. hayvansal yağ almasan 1 haftada göbek möbek kalmaz. etlerin üzerindeki beyaz yağlar, sucuk, tavuğun derisi, kaymak, tereyağ sıfır olacak. günlük 1 yumurta sarısı hakkın var. sütü de light içiyosun. enerjin kalıyorsa en ufak 2 kiloluk dambıllarla aynı hareketi 50şer kez falan yap.

  • Hakan1980  (14.07.19 19:41:12)
Esmer ekmek, bulgur gibi lifli besleniyor musun? Gobegin gitmesine yardimci oluyor bunlar.
Strong core videolari izleyip karin calisabilirsin?

  • bradshaw  (14.07.19 19:48:21)
Spor yaparak kilo veremezsin. Beslenme alışkanlıklarını değiştirip, kalori açığı yaratarak ve makrolarını düzenleyerek ve bunu sporla destekleyerek kilo verebilirsin.

  • Mirket  (14.07.19 19:56:20)
kalori açığı yapınca vucut sanırım kıtlık moduna giriyor bende. kaslardan gidiyor sanırım.

o nedenle bir de kas arttırmayı düşündüm ama nasıl başlamalıyım hangi programı uygulamalıyım bilemiyorum

makro nedir acaba?
  • Jeckson  (14.07.19 20:07:32)
Göbek erimiyor diyorsun sonra zaten karın bölgem zayıf diyorsun. Koşmaktansa h8zli yürü 1 saat üzerine cik ve metabolizmanı hızlandıran şeyler ye. 40 dk ideal bi süre çünkü çoğu insan bunu altında kardio yapıyor enerji harcıyor sonra daha çok yiyor sonuç spora gittim kilo aldim.

  • yeliz adeley  (14.07.19 20:13:58)
Şekerli yiyecek-içecekler ve alkolü tamamen bırakın.

  • megalomaniac  (14.07.19 20:30:05)
makro diyenin ağzına kürekle vurasım geliyor. youtube sayesinde herkes antrenör oldu.

  • ayaklibalik  (15.07.19 03:49:58)