Zorla getirme muzekkeresi hk.

Merhaba

3 gun once askerlik subesine 2 ay gec gittigim icin hakkimda acilan davanin durusmasi vardi. Ben tatildr oldugum icin haliyle farkli sehirdeyim ve gidemedim.

Hakkimda zorla getirme muzekkeresi duzenlenmis. Simdi bu tam olarak nedir?

Birazdan bi otele giris yapicam, beni polis alip goturmez degil mi?

Esimle tatildeyiz, hic hos olmaz.

Beni goturebilirler mi?

Tesekkur ederim...

Olabilir. Sasirma. Otel direkt emniyete bilgi verir. Arama kaydindan dolayi polis de otele gelir.

  • tunaktunaktun  (14.07.19 07:06:01)
zamanında benı de otelde yakalamıslardı. oteller sakat.

  • brkylmz  (14.07.19 11:27:37)
Alırlar

  • opitseri  (14.07.19 11:49:58)
Otelin haberi olmaz ama polis yada jandarmanin bilgisi olur. Gelir alirlar.

  • Diskirminant  (14.07.19 11:51:04)
Ne kadar da çok yanlış bilgi.

Korkma eğer zorla getirme ise hiç birşey olmaz. Zorla getirme sisteme düşen bi olay değil

Yakalama müzekkeresi olsa idi evet otelden alırlardı.

Zorla getirme nedir : tebligat size tebliğ edildiği halde duruşmaya gelmediniz. O zaman adresinize polis yada jandarma vasıtasıyla gidilmesi gibi düşün. İşleyiş şöyle olur genelde müzekkere emniyette bekler duruşmadan 1-2 gün önce tel no varsa oradan polis arar yada adrese gelir ; hacı abi duruşman varmış gitmiyormuşsun, bu yaptığın çok ayıp, mahkeme gelmediğin için çok üzgün bu celseye mutlaka git der. Sende gidersin

Önemli not eğer davada sıfatın sanık ise ve yine gitmezsen yakalama kararı çıkar. O zaman otele giremezsin, kimlik kontrolunde alıp nöbetçi mahkemeye götürürler o yüzden bir daha ki celseye bi zahmet git.
  • infernalcadre  (14.07.19 13:49:34)
Vİcdani retçilere gelip askerlik şubesine gideceğine dair tebligat vermesini istiyorlar. Benzeri olabilir. Polisin alabileveğini sanmıyorum.

  • CursedChico  (14.07.19 21:56:06)
Zorla getirme muzekkeresi duzenlenen kisi otelde kalabilirmis. Kesin bilgi. Durusmadaki mubasire sordum.

  • karlmarx  (20.09.19 12:50:09)