PC Açılıyor Görüntü YOK

İş yerinde bir masaüstü bilgisayar var. Normal olarak açıldığında güç tuşunu kaplayan mavi bir ışık oluyor. Bu bilgisayarı açtığımızda bilgisayarın tüm fanları çalışıyor ama güç ışığı yanmıyor(Bu ışığın bir işlevinin olmadığını biliyorum, sadece belki çözümün neyden kaynaklandığına dair bir ipucu olabileceği için yazdım). Görüntü gelmiyor. Test ettiğim adımlar;

1. Farklı ram taktım, farklı slot denedim, durum aynı.
2. Tüm kartların normal bir şekilde takılı olduğundan eminim.
3. Farklı işlemci de denedim. Değişiklik yok.
4. Belki güç kaynağı yeterli güç sağlamıyordur diye dvd-rom veya usb takılı cihazları söküp denedim.

Denemediğim tek şey farklı güç kaynağı ile test etmemiş olmam.

Bazen kafasına eserse açılıyor ve gayet güzel çalışıyor. Bazen 1 ay boyunca hiç bu sıkıntıyı yapmıyor. Her açılışta gayet düzgün çalışıyor. Mesela dün güç kablosunu takınca kendi kendine açıldı ve gayet düzgün çalıştı. Sonra benim işgüzarlığımdan kaynaklı kendi bilgisayarımdan diğer cihazları uzaktan bir program ile kapatırken bunun vaziyeti unutup kapattım. Bazen esiyor 1-2 hafta hiç açılmıyor. Kaç kere şirketin adamlarına götürdüm. Adamların mekana girince hastanın doktor görünce iyileşmesi gibi bilgisayar çalışıyor. 2-3 kere götürdüm ve hepsinde de serviste takır takır çalıştı. Hayır adamın önünde mal gibi kalıyorum. Sonra iş yerine getiriyorum ve çalışıyor. Mutluluk çok uzun sürmüyor tabii. O değil adamların önünde "aa açıldı ehehehe" tepkisini vermek çok koyuyor. Güç kaynağı kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama bunun dışında ne gibi müdahalelerde bulunabilirim?

vga'da sıkıntı yok hocam. onları da denedim. güç ışığı yanmayınca bilgisayar da açılmıyor. güç ışığı yanarsa bilgisayar açılıyor. anakarta mı elektrik gelmiyor diyeceğim ama öyle olsa işlemci ve kasa fanı çalışmaz. elektriği anakarttan alıyorlar sonuçta. güç ışığı yanmıyor. zaten bilgisayar tam anlamıyla açılmadığı için güç ışığı yanmıyor. dediğiniz ilk çözümü deneyeyim bakayım

  • reseoz  (12.07.19 15:12:07)