Yürüyerek Kilo Vermek

Merhabalar,

Dört gündür hamur işi ve abur cubur gıdaları tamamen kestim. Üç gündür yürüyorum. İlk gün 10.4 km, ikinci gün 5, üçüncü gün 13 km yürüdüm. Bu akşam yürümeyeceğim. Yarın 10+ km yürüyeceğim. Bu şekilde gün aşırı 10+ km yürümeyi planlıyorum. Bu şekilde kilo verir miyim?

Bir de, bir gün 10+ yürüyüp bir gün hiç yürümemek mi yoksa bir gün 10+ yürüyüp bir gün 5 km falan yürümek mi?

Spor yapmak istemiyorum. :/

bence 10 km yürüyeceğine 15 dakika koş canik, daha efektif olur kilo verme açısından.

tek derdin kilo vermekse ketojenik diyet+intermittent fasting öneririm. yanında da ara sıra koşuya çıkarsan çok hızlı kilo verirsin.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (12.07.19 13:00:45)
Podcast açıp yürüyün. Ben en az 1 saat yürüyerek 1 ayda 8 kilo verdim. Abur cuburu ve fazla yemeyi kestim. Pilavı falan 1 kaşığa düşürdüm çoğu zaman yemedim. Ekmek 1 2 dilim maksimum. Çok acıkırsam leblebi yedim midemi bastırıyor benim. Yürüyüşten gelince yoğurt falan yedim. Spor yapmayı sevmiyorum ama hedefin olunca yürünüyor. Her gün tartılıyordum ben. Normalde yanlış ama zayıfladığını görmek motive ediyor.

  • bahoho  (12.07.19 13:03:56)
vücudun ter atmaya başladığı an temponu yükselt. bu tempoda 20-25 dakika devam et sonra da yavaşlayarak vücudu soğut. tempo arttırdığında hafif tempo koşu yaparsan daha iyi olur. oldukça yüksek yağ yakımı olur.

  • teritori  (12.07.19 13:16:28)
Yüksek veya orta tempolu bir yürüyüş koşmaktan daha fazla yağ yaktırıyor. Doğru yoldasın. Kilo vermeye yürümek lazım,koşmamak lazım.

  • ırene adler  (12.07.19 13:34:44)
Yürüyün. Her gün yürüyün. Tempolu yürüyün. Yağmur çamur dağ tepe demeden yürüyün.

Doğru yoldasınız.
  • levpontryagin  (12.07.19 13:37:35)
Kanka. Cuma cts pazar 1, 1.30 saat yürüdüm 2 ay. Dediklerini kestim ben de. Pilav makarna tatlı ve abur cubur. Geri kalanı da yedim. Hiç aç kalmadan yedim he hem de. 10 kilo verdim. Ben de spor sevmiyorum. Tamamen aynıyız.

  • the real brad pitt  (12.07.19 13:44:04)
verirsiniz. açıkçası ben de salonda spor yapmayı sevmediğim ve hayatım boyunca devam ettirebileceğimi düşünmediğim için yürüyüş yaparak 11 kilo verdim. benim düzenim haftanın 6 günü ortalama 6 km şeklinde. ama dediğiniz şekilde de olabilir diye düşünüyorum.

şu anda istediğim kiloda olsam bile düzenimi bozmuyorum çünkü gerçekten iyi hissettiriyor.
  • muslugubozukhayrat  (12.07.19 13:53:10)
Al şu pisikleti de gel beraber sürek.

  • windowsguvenlikduvari  (12.07.19 13:57:44)
  • orijinal nick bulamadim  (12.07.19 14:22:47)
Ramazanda iftar sonrası yürüyüşle 5kg verdim.
Şimdi spor yapmayı sevmeyen ben motivasyonumu artırıcı düzgün bir salona yazıldım. Diyarbakırın en iyisi diyebilirim. Pilates, yoga ve grup dersleriyle sıklaşmayı düşünüyorum. Aletlerle fitness yapmak bana göre de değil. Bir de dediğimi deneyin isterseniz

  • eylul  (12.07.19 14:32:03)
aylar sürer ama verirsin
2-3 günde bir spor ile desteklersen daha iyi olur
gym, basketbol, yüzme, futbol seç birini
  • bir soru sorcam  (12.07.19 14:33:42)
Verirsin ben bir aydir yuruyorum bes kilo verdim. Tabi cerezi kek borek falan hep biraktim

  • beriberi  (13.07.19 01:01:15)