[]

yatay geçişle bölüm değişkliği

bu işlere uzak birisi olarak ve kendim de vakti zamanında geçiştir şudur budur hiç düşünmemiş biri olarak bilgim olan bir konu değil. Örnek vereyim, x bölümü okuyan bir öğrenci 3. yarı dönemde yani 2. yılında başka bir öğretmenlik bölümüne geçiş yapabiliyor mu? Bunun için tek şart girdiği yıl aldığı puanın o blüme giren en düşük kişiden yani taban puandan yüksek olması mı? Bu yeterli mi yani?
 
O yıl o puan türünden aldığı puan yüksekse evet. Mesela sozelden edebiyat öğretmenliği okuyor. 2018 senesinde sayısal puanı da hesaplanmış ve x üniversitesinin matematik öğretmenliği taban puanından yüksek puanı var. Başvurabilir.
Buna merkezi yatay geçiş deniyor.

ÖSYS puanı tutmuyorsa not ortalaması ile geçiş yapmayi deneyebilir.
  • dont eat me  (12.07.19 12:21:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.