eskişehirde ne yapmalı

turistik amaçlı iki günlük Eskişehir'e gidiyoruz. Yarın sabah 9 gibi orada olacağız.

nerde, ne yer, ne içilir? nereleri gezelim bir sormak istedim.

balmumu heykelleri müzesi, sazlıova masal parkını, odunpazarı evlerini not almışım.

çiğbörek yeriz ama nerde yesek? yemek kültürü açısından dene kesin dediğiniz var mıdır?

bir de hızlı trenle gelip tülomsaş misafirhanesinde kalacağız. aracımız yok, 5 yaşında çocuğumuz var. Toplu taşıma kart sistemi mi var? Nedir öneriniz dolaşmak için?

Tramvay ile aşağı yukarı her yere ulaşabilirsiniz. Kart veya tek kullanımlık bilet mevcut. Yazdığınız yerlere ek olarak şelale Park, havacılık müzesi, karikatür müzesi ziyaret edilecek yerler listesine alabilirsiniz. 5 yaşında çocuğumuz var yanımızda demişsiniz ancak yine de barlar sokağı güzeldir Eskişehir'in iki tek atabilirsiniz akşama. Öğrenci şehri olması dolayısıyla fiyat olarak uygun çokça etkinlik olmakta şehirde. Üniversite ve şehir etkinliklerine göz atın derim geldiğiniz tarihler için.

  • Deathcomenearme  (12.07.19 08:01:44)
hiç arabayla uğraşma şehir içi ulaşım kolay. tranway her yere gidiyor. sazova çocukla gezilebilecek bir park.

  • mikahakkinen  (12.07.19 08:37:46)
çi böreği papağan'da yemeyin,kesin bilgi:)

  • karamell  (12.07.19 09:14:23)
bize karakedi bocazici tavsiye edilmisti. gayet lezzetliydi.
bir de bir donerci tavsiye etmislerdi. deli gibi kuyruk. ama o da bayagi lezzetliydi.

  • jimicik  (12.07.19 09:34:01)
sazova'da parkın karşı tarafında bir hayvanat bahçesi, su altı dünyası miniatürk var. orayı da atlamayın.

  • kibritsuyu  (12.07.19 09:58:08)
Kör Kamil - Meyhanedir. Her şeyi çok lezzetlidir. Rakılı akşam yemeği için. Paçanga böreği efsanedir.

Has Kırım Çibörekçisi

Karakedi Bozacısı

Özgem Turşu - Gedelek turşusu. Gidin tadın turşu suyu için bidonla alır çıkarsınız zaten.

Abdüsselam Balaban - Balaban Kebabı

Doyuran Kahvaltı Salonu - Kahvaltının tek adresi.

Yeme içme bunlar.

Sazova Parkı gezilir, Devrim görülür (Tülomsaştan 200 metre ileride), Modern Müze açıldı mı bilmiyorum açıldıysa diğer müzelerle birlikte orası da gezilir (Odunpazarı). Kasaba Modern diye bir yerleşke açılmış içinde çok güzel mekanlar olan. Ben son gittiğimde yoktu ama güzel görünüyor. İyi eğlenceler.
  • m3mphis  (12.07.19 09:59:58)
kahvaltı için doyuran +1

  • axl  (12.07.19 10:02:01)
Cigerci Ahmet'te kebap yiyin.

  • chitosan  (12.07.19 10:45:55)
Kedileri seviyorsanız Cafe de kediyi de ekleyelim listeye :)

  • Deathcomenearme  (12.07.19 10:47:55)