[]

vizesiz ülkelere gidişte uçak bileti

vizesiz ülkelere giderken pasaport kontrolünde ya da başka bir alanda dönüş biletini sorarlar mı
 
Sorarlar, dikkat et, bu dönemde çok problem çıkıyor, otel dönüş bileti para göstermen lazım sorduklarında.


  • patos64  (12.07.19 03:47:57) 
Sorabilirler, sormayabilirler de..


  • ebabil curnatasi  (12.07.19 05:15:57) 
soracaklarmış gibi tedbirinizi alın her zaman.


  • axl  (12.07.19 08:01:27) 
Sorabilir, soruyorlar. Komik bir anım var, Belgrada gittiğimde İstanbul'dan kalktı uçak. Bende Ab vatandaşlığı var onu kullanıyorum pasaport olarak. Uçak iner inmez havaalanında ilk kapıdan girdiğinde bir kadın milleti durdurup pasaport istiyordu, Türk pasaportu olanlara sorular soruyordu bana direkt geç dedi adafadafs Sırbistan Ab'de değil, yani pasaport olarak pek bir farkımız yoktu. Sonra alt kata inip mühür basılan gişede yine yanda türkler vardı onlara bir sürü soru soruyorlardı. Maalesef ama gerçek böyle.


  • senolll  (12.07.19 08:32:21) 
ukrayna'da odaya çekip dönüş bileti otel rezervasyonu belgelerini isteyip fotosnu çekmişlerdi. ne kadar paran var diye sormuşlardı. sırbistan'da uçaktan indikten sonra milletin tek tek pasaportlarına bakıyorlardı. biz de başka schengen vizeleri olduğu için hemen yolladılar. diğerlerini bir yere alıp götürmüşlerdi.


  • hononu  (12.07.19 08:43:08) 
Sağlık sigortası da yanınızda bulunmasında yarar vardır. Sorabilirler.


  • put it in your appropriate place  (12.07.19 10:42:18) 
Ukrayna'ya gidecekseniz, ki daha önce giriş yapmamışsınız, kesin soruyorlar. Hatta odaya çekip dönüş bileti, kalacak yer göstermenizi isteyip yanınızda ne kadar para varsa kameraya gösteriyorsunuz. Sonrasında bir de profil fotoğrafınızı çekiyorlar. Yaklaşık 2 saat kadar ayakta bekletilmeniz de cabası. Bu muameleyi görmek can sıkıcı. Emeği geçenlere baya saydırmıştık kuyrukta.

Belgrad'da uçaktan inişte gözlerine kestirdiklerine soruyorlar, ayırdıkları da oluyor. Bize bir şey sormamışlardı. Saray Bosna'da da istenmedi bir şey. Makedonya'yı bu sene deneyeceğim. Hazırlıklı gitmekte fayda var.
  • asgeavcer  (12.07.19 10:48:26) 
Sorulduğu da oldu, sorulmadığı da. Filipinler'de sormuyorlar mesela. Tayland'da eskiden sormuyorlardı, sonraki gidişlerimde sordular. Dönüş biletim olmadığını, otobüsle Kamboçya'ya geçeceğimi söyleyince bir durup aralarında konuştular, sonra yol verdiler. Neyse ki ileri bir tarih için Kamboçya hostel rezervasyonum vardı, bunun da yararı oldu herhalde. Japonya'da soruyorlar mutlaka.

Ben Balkan taraflarına gittiğim senelerde pek öyle sorular olmuyordu ama anlaşılan yeni yeni başlamış. Durumlar değişebiliyor, yukarıdaki Tayland örneğinde de olduğu gibi. Benim de tavsiyem soracaklarmış gibi hazırlanmak. Eğer elde hiç dönüş yoksa vizesiz bir komşu ülkeden otel rezervasyonu yapıp: "Karadan çıkacağım, falan yere gideceğim, oradan döneceğim. Onun bileti oradan alacağım" denebilir. Sonuçta iş onlardan çıkıyor.
  • d max  (12.07.19 15:28:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.