[]

700 bin tl borc

Merhaba,

Olay gunumuzde geciyor, ben degil bir arkadasim soruyor. kucucuk bir isletmeyiz, kurumsal firmalara teknik islerde destek veriyor, malzeme tedarik ediyor, muteahhitlik yapiyor. Su an musteri sikintisi cekiyor, aylik ciro 90-100 bin araliginda ve net %20 karlari var.

Baba, ogul, 2 calisan, projeye gore yevmiyeli personel ile bu isleri goturmeye calisiyor.

Babanin hatalari sonucu 6-7 senedir borc yuku var. Elde avucta 1 yazlik, 200k tlsi ipotekli 1 ev var.

Aylik 12 bin tl duzenli bir odeme gerekiyor. Kazancimiz cogu zaman borcu odemeye yetmiyor. Arkadasa calistigi kurumsal firmalardan is teklifleri geliyor 10-11 bin maas imkani var.

Ne yapmak lazim?

 
Baba, oğulun kontrolünde işi devam ettirecek,
Çocuk düze çıkana kadar kurumsalda çalışacak.

  • mhm  (12.07.19 02:21:03 ~ 02:21:10) 
çocuk ne yazık ki bir süre köpe gibi çalışmak zorunda.
hem kurumsalda çalışacak hem de babaya destek olacak.
eğer kurulum murulum gibi şeyler varsa da ucuz iş gücü bulacaklar.
  • teritori  (12.07.19 08:40:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.